Red Bull Roof Ride w Katowicach. Na podium stanęli dwaj Polacy

Wielkie sportowe widowisko w centrum Katowic. Takiego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było! Setki powietrznych akrobacji wykonywanych na rowerach MTB, w dodatku w przestrzeni miejskiej. Zawody Red Bull Roof Ride przyciągnęły pod Spodek tysiące osób. Nic w tym dziwnego. To było naprawdę niecodzienne widowisko.

Wydarzenie było przystankiem rowerowego Pucharu Świata w dyscyplinie Slopestyle MTB. W centrum Katowic, na widowiskowych rampach zaprezentowało się 28 zawodników z całego świata. Podczas trzech przejazdów, każdy z riderów miał za zadanie jak najlepiej zaprezentować się przed składem sędziowskim i publicznością. Oceniana była trudność trików, precyzja, wykonanie i skomplikowanie. Po zawodach odby

Polacy na podium

Red Bull Roof Ride z wynikiem 95 punktów zwyciężył Dawid Godziek. Drugie miejsce zajął Max Fredriksson ze Szwecji. Zdobył 90 punktów. Na trzecim miejscu stanął starszy brat zwycięzcy - Szymon Godzik, który zdobył 89,83 punktów.

- To niesamowite uczucie wygrać przed własną publicznością! Dziękuję wszystkim za doping, jestem szczęśliwy i bardzo zadowolony z tego, co udało mi się zaprezentować podczas zawodów. – powidział Dawid Godziek tuż po zwycięstwie Red Bull Roof Ride.

Zachwyt publiczności

Sporty ekstremalne budzą emocje nawet przed szklanym ekranem. Możliwość obserwowania podniebnych akrobacji na żywo, wzbudzała w publiczności niesamowite emocje. Po finałowej dekoracji rozegrano też konkurencję Best Trick, którą zwyciężył Nicholi Rogatkin z USA. Wykonał on spektakularnego twistera.