Remont basenu w Szkole Podstawowej nr 21 przy Sokolskiej w Katowicach. Będą mogli z niego korzystać też mieszkańcy miasta

Modernizacja basenu i utworzenie Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie – to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach przy ul. Sokolskiej 23. Wybrano już wykonawcę remontu niecki basenowej.

Katowice zyskają kolejny ogólnodostępny (popołudniami i wieczorami, ale jednak) basen. To dzięki modernizacji basenu w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie w centrum miasta.

Basen w Szkole Podstawowej nr 10 w Katowicach będzie ogólnodostępny

W przetargu na remont basenu w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach oferty złożyły trzy firmy. W czwartek 16 marca 2023 r. podpisano umowę z wykonawcą.

- Uczniowie szkoły będą mogli korzystać ze zmodernizowanego basenu, natomiast katowiczanie będą mogli aktywnie spędzać czas popołudniami i wieczorami. To ważne uzupełnienie oferty trzech basenów miejskich – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Celem przedsięwzięcia jest rozbudowa sportowej infrastruktury przyszkolnej oraz polepszenie warunków kształcenia dzieci i młodzieży poprzez stworzenie nowoczesnej placówki sportowo-edukacyjnej – dodaje.

Przedmiotem zamówienia jest remont basenu przyszkolnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz remont pomieszczeń technicznych i socjalnych. Prace polegać mają na

  • wymianie warstw posadzki plaży basenowej,
  • rozbiórce okładzin ścian i dna niecki basenu,
  • wymianie okładziny ścian wraz z malowaniem pomieszczenia basenu,
  • remoncie instalacji elektrycznej oraz modernizacji instalacji basenowej,
  • modernizacji niecki basenu,
  • przebudowie schodów wejściowych do pomieszczenia basenu zgodnie z projektem budowlano-wykonawczym.

Oferty złożyły trzy firmy. Każda z ofert mieści się w zakładanym budżecie wynoszącym 1,6 mln zł. Wybrany wykonawca ma 16 tygodni (prawie 4 miesiące) na przeprowadzenie prac.

To nie będzie jedyny projekt realizowany w tym roku w SP nr 10. - Kolejne z zadań zaplanowanych do realizacji polegać będzie na podniesieniu jakości świadczonych usług oraz wsparcia psychologicznego – poprzez utworzenie Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie. Zakres działań przewiduje wykonanie adaptacji pomieszczeń wraz z zakupem nowego wyposażenia. Chcemy stworzyć przy szkole podstawowej miejsce, w którym najmłodsi, jak i ich rodziny, otrzymają pomoc. Integracja społeczności polsko-ukraińskiej jest dzisiaj faktem, a to miejsce ma wspierać wszystkich tych, dla których ta sytuacja jest trudna – mówi Grażyna Burek, zastępca naczelnika wydziału edukacji i sportu. Na realizację tego projektu przewidziano kwotę w wysokości 1 mln zł. Środki zostały pozyskane dzięki współpracy z UNICEF.

Ponadto w ramach realizacji programu „Katowice – czyste powietrze wraz z OZE” przeprowadzona zostanie termomodernizacja budynku tej placówki w latach 2025-2026. W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na ten cel zostały zabezpieczone środki w wysokości ponad 7,5 mln zł.

Remonty w innych placówkach edukacyjnych w Katowicach

W 2023 roku rozpoczęte zostaną także remonty w innych placówkach edukacyjnych w Katowicach. Blisko 4 mln zł przewidziano na adaptację pomieszczeń wraz z infrastrukturą zewnętrzną w Miejskim Przedszkolu nr 35 będącym częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach. Środki na ten cel to efekt współpracy miasta z UNICEF-em. Zawarcie umowy odbyło się w środę 15 marca, a prace zakończą się pod koniec trzeciego kwartału tego roku. Kwotę ponad 1,5 mln zł pochłonie budowa nowego boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 36 im. K.K. Baczyńskiego. Natomiast 600 tys. zł zaplanowano na inwestycje dotyczące kuchni w ZSP nr 9. Zadanie zaplanowano na II kwartał br. W sumie w trzech placówkach przewidziano wykonanie adaptacji pomieszczeń wraz z zakupem nowego wyposażenia w celu utworzenia Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie – to VII LO, SP 10 i SP nr 62 – tu umowa z wykonawcą zostanie podpisana w kwietniu. W SP nr 27 za kwotę 300 tys. zł przeprowadzony zostanie remont sanitariatów. 17 marca br. została wybrana najkorzystniejsza oferta na wykonanie dokumentacji projektowej. Zawarcie umowy nastąpi 24 marca a po jej wykonaniu zostanie wszczęte postępowanie na realizację prac. W X LO wykonany zostanie remont ogrodzenia (210 tys. zł).

Osiedle sadyba katowice 24

Może Cię zainteresować:

Katowice. Osiedle Sadyba, zaprojektowane w latach 80. XX wieku. Późny PRL, w którym każdy chciałby zamieszkać

Autor: Katarzyna Pachelska

18/03/2023

Plan rojst 3 sezon katowice zadole 2

Może Cię zainteresować:

Serial Netflixa kręcono w Katowicach. Osiedle na Zadolu znowu pojawi się w serialu "Rojst"

Autor: Katarzyna Pachelska

18/03/2023

Autobus sokolska katowice

Może Cię zainteresować:

23 przystanki autobusowe ZTM w Katowicach zmienią nazwę od 1 kwietnia. Niektóre zmiany poważne

Autor: Katarzyna Pachelska

17/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon