Serial Netflixa kręcono w Katowicach. Osiedle na Zadolu znowu pojawi się w serialu "Rojst"

Na osiedlu Zadole w Katowicach poruszenie. Znowu, jak kilka lat temu, pojawiła się tu ekipa filmowa. W sobotę 18 marca 2023 r. kręcono tu sceny (a raczej scenę) do trzeciego sezonu świetnego serialu "Rojst".

Między dwoma wysokimi blokami z wielkiej płyty, zbudowanymi pewnie w latach 70., na katowickim osiedlu Zadole, kręcono dzisiaj (w sobotę 18 marca) scenę nowego sezonu serialu "Rojst". Podwórko wyczyszczono z samochodów.

Ekipa "Rojsta" wróciła na osiedle Zadole

Na ulicę Gdańską przyjeżdżam w ostatniej chwili, jest już godzina 17. Przy wjeździe na podwórko między blokami przy Gdańskiej 18 i 20, na które powróciły już współczesne samochody, stoi trójka panów w kurtkach z emblematem firmy produkcyjnej.

- Jeszcze kręcicie - zagajam? - Nie, na szczęście już nie - śmieją się. - To prawda, że były tu zdjęcia do nowego "Rojsta", takie plotki krążą po Zadolu - podpytuję. - Tak, to prawda, do trzeciego sezonu - przyznają nawet bez potrzeby zbytniego nagabywania. Zdjęcia trwały tylko jeden dzień, w piątek były przygotowania, ale na planie filmowym pojawiły się gwiazdy, na czele z Dawidem Ogrodnikiem, czyli jednym z głównych bohaterów, oraz Piotrem Głowackim.

Zdjęcia z nagrywania scen do "Rojsta" na osiedlu Zadole publikujemy dzięki uprzejmości Michała Skowrońskiego, który sfotografował plan filmowy.

Przypomnijmy, że zdjęcia do 1. sezonu "Rojsta" powstawały m.in. w Katowicach, w tym na osiedlu bloków z wielkiej płyty na Zadolu.

Trzeci sezon "Rojsta" powstaje od września 2022 roku

3. sezon serialu "Rojst", który ma nosić podtytuł "Millenium", powstaje od kilku miesięcy. Zdjęcia były kręcone m.in. w Częstochowie. Więcej: Trzeci sezon serialu Netflixa "Rojst" jest kręcony w województwie śląskim. Pierwszy sezon powstawał m.in. w Katowicach i Zabrzu Reżyseruje ponownie Jan Holoubek, a w obsadzie powracają gwiazdy znane z poprzednich serii, w tym Magdalena Różczka, Dawid Ogrodnik, Andrzej Seweryn.

Pierwszy sezon serialu był pokazywany na platformie Showmax w 2018 roku jako produkcja własna. Drugi - już w Netfliksie. "Rojst" to historia dwóch dziennikarzy "Kuriera Wieczornego" - starego (Witold Wanycz - Andrzej Seweryn) i młodego (Piotr Zarzycki - Dawid Ogrodnik).

Akcja pierwszego "Rojsta" rozgrywa się w latach 80. w małym bezimiennym miasteczku, którego spokój zakłóca nagle morderstwo lokalnego działacza partyjnego, którego zamordowano razem z prostytutką, z którą w momencie zabójstwa odbywał seks. Zdjęcia do pierwszego sezonu były kręcone w Katowicach (w nieistniejącym już, wyburzonym Hotelu Silesia, na osiedlu Zadole i na stadionie GKS Katowice), ale również w Zabrzu i w Raciborzu.

Drugi sezon "Rojsta", z podtytułem '97, koncentrował się już nie tylko na dziennikarzach, którzy zeszli na drugi plan, ale głównie na policjantach, którzy muszą rozwikłać zagadkę odnalezionych podczas powodzi stulecia zwłok. Do obsady dołączyli Magdalena Różczka jako policjantka z Warszawy zesłana na prowincję i pochodzący z Sosnowca Łukasz Simlat w roli zgorzkniałego miejscowego gliny.

W trzeciej odsłonie "Rojsta" wracają wszyscy główni bohaterowie, na czele z Wanyczem, Zarzyckim, Różczką i Simlatem. Zdjęcia do tej serii rozpoczęły się już we wrześniu 2022 roku. Jak sugeruje tytuł, akcja serialu będzie się rozgrywać na przełomie wieków. Premiera "Rojsta. Millenium" jest planowana jeszcze na 2023 rok.

Majewski lech

Może Cię zainteresować:

Poszukiwani statyści do nowego filmu Lecha Majewskiego. Castingi w Katowicach jeszcze w marcu

Autor: Katarzyna Pachelska

17/03/2023

Herzog film dokumentalny

Może Cię zainteresować:

Najlepsze filmy dokumentalne świata, czyli festiwal Millenium Against Gravity, ponownie w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

07/03/2023

Maciej Kawalski

Może Cię zainteresować:

Jak lekarz z Katowic nakręcił film z gwiazdami polskiego kina. Maciej Kawalski i jego "Niebezpieczni dżentelmeni"

Autor: Katarzyna Pachelska

20/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon