Remont S86 między Katowicami a Sosnowcem na finiszu. Pozostało tylko odmalować oznakowanie na jezdni

Prace na drodze ekspresowej S86 między Katowicami a Sosnowcem są już na finiszu. Ekipy remontowe zakończyły układanie nawierzchni i wymianę dylatacji na obiektach. Teraz czekają na „okno pogodowe”, by odtworzyć oznakowanie na jezdni. Jest szansa, że codzienne regularne zamykanie tunelu i popołudniowe korki w całym centrum Katowic wreszcie się skończą.

fot. GDDKiA
Prace na S86 fot GDDKIA 11

Od początku tygodnia kierowcy mogą korzystać z wyremontowanej jezdni w kierunku Katowic na 6-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S86 między Katowicami a Sosnowcem. Prace przy remoncie jezdni w stronę Sosnowca jeszcze trwają. Według zapowiedzi drogowców udostępnienie drugiej jezdni powinno nastąpić w przyszły czwartek (24 listopada).

Drogowcy czekają na "okno pogodowe"

Na razie wszystko wskazuje na to, że ta obietnica zostanie dotrzymana. W połowie tygodnia na jezdni w kierunku Sosnowca drogowcy zakończyli układania nawierzchni i rozpoczęli układanie dylatacji na obiektach, a w piątek (18 listopada) po południu poinformowali, że i ta część zadania została już zrealizowana.

- Wszystkie dylatacje na S86 już wykonane. Czekamy teraz na okno pogodowe, aby odtworzyć oznakowanie poziome – napisali w mediach społecznościowych drogowcy z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ponad 112 tysięcy samochodów na dobę

Remont 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S86 rozpoczął się 26 września. Jak tłumaczyli drogowcy, jednym z głównych powodów rozpoczęcia tej inwestycji był niezadowalający stan właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni. Przypominali, że wiek remontowanej nawierzchni S86 w zależności od odcinka wynosił 13 i 14 lat, a tymczasem standardem w GDDKiA jest, że na autostradach i drogach ekspresowych planuje się wykonanie zabiegów odświeżających po co najmniej 10 latach.

Z analiz drogowców wynika, że średnio S86 między Katowicami, a Sosnowcem przejeżdża ponad 112,7 tys. pojazdów na dobę, co jest najwyższym wskaźnikiem w województwie śląskim.

Wypadek S86 Katowice

Może Cię zainteresować:

Wypadek na S86 w Katowicach przed IKEA. Luksusowe bmw poturbowane przez tira

Autor: Katarzyna Pachelska

17/11/2022

Zmarły mężczyzna dworzec autobusowy Katowice

Może Cię zainteresować:

60-letni mężczyzna zmarł na dworcu autobusowym w Katowicach. Zwłoki leżały tam 7 godzin, bo nie było lekarza, który stwierdziłby zgon

Autor: Katarzyna Pachelska

17/11/2022

Tramwaj wzdłuz ul Chorzowskiej Katowice

Może Cię zainteresować:

Na trzy tygodnie ruch tramwajów z Katowic do Chorzowa zostanie zatrzymany

Autor: Michał Wroński

16/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon