Retro Games Corner w Katowicach, czyli coś dla miłośników starych gier komputerowych. I nie tylko

Battleships, Boulder Dash, Arkanoid? A może Tetris albo klasyczny wąż? Świetną okazją do powrotu do tych kultowych gier może być jutrzejsze (8 lutego 2024) wydarzenie organizowane w punkcie Kato Science Corner.

Facebook Katowice - oficjalny profil miasta
Retro sprzęt do grania w gry

Dla wielu, to pewnie jedyna okazja by - z przysłowiową łezką w oku - cofnąć się w czasie. Katowickie Muzeum Historii Komputerów i Informatyki udostępniło oryginalne komputery, konsole i automaty sprzed kilkunastu lat. Wszystko po to, by oddać hołd najlepszym grom. A przy okazji - zapewnić rozrywkę odwiedzającym Kato Science Corner na rogu ul. Pocztowej i Młyńskiej.

Retro Games Corner, skierowane do wszystkich fanów gier retro, rozpocznie się 8 lutego 2024, punktualnie o godz. 10. Podczas darmowego wydarzenia, oprócz grania w gry na starych sprzętach, nie zabraknie także DJ'a i dodatkowych atrakcji takich jak możliwość obejrzenia animacji w Najmniejszym Kinie Świata. Oczywiście, jak na imprezę w tłusty czwartek przystało - będą też pączki!

Taka retro inicjatywa jest częścią Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Warto przypomnieć, że Katowice otrzymały taki tytuł jako pierwsze miasto Europy Środkowo-Wschodniej. To właśnie z tej okazji, we wrześniu ubiegłego roku, powstała specjalna przestrzeń rozpowszechniająca to wyróżnienie. Już jutro miejsce zmieni się w prawdziwą mekkę fanów retro gamingu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon