Roman Kostrzewski nie żyje. Wokalista grupy Kat miał 61 lat

Roman Kostrzewski nie żyje. Wokalista i lider katowickiego zespołu Kat zmarł w wieku 61 lat. O śmierci Kostrzewskiego poinformował na Facebooku zespół.

Roman Kostrzewski - Facebook
8 B169614 F91 A 4966 A186 E19 DA22 D0 D13

I stało się to, czego przez długi czas nie chcieliśmy dopuścić do świadomości, liczyliśmy, że sprawy potoczą się inaczej, a zamiast tej informacji przeczytacie informację o zbliżających się koncertach albo premierze płyty. Niestety… Z wielkim smutkiem i pogruchotanymi sercami informujemy, że dziś odszedł od nas Romek. Zasnął spokojnie, otoczony dobrą opieką i bliskimi. Już go nie boli (...)” – można przeczytać na facebookowym profilu zespołu Kat.

Roman Kostrzewski za kilka dni skończyłby 62 lata – urodził się 15 lutego 1960 roku w Piekarach Śląskich. Mieszkał w Bytomiu.

Wokalista znany jest przede wszystkim z występów w grupie Kat, zespołu uznawanego za prekursora polskiego heavy i thrash metalu. W latach 80. zespół był oskarżany o propagowanie satanizmu. Kostrzewski wychował się w domu dziecka, co – jak sam podkreślał – odcisnęło piętno na jego światopoglądzie, a także na tekstach.

Kostrzewski od lat zmagał się z chorobą nowotworową.

„Zostanie po nas muzyka”

Trudno mi w to uwierzyć, bo znaliśmy się prawie pół wieku. Ale Romek nie miał już siły walczyć, rak go wyniszczył i męczył okrutnie. To smutny dzień dla muzyki – powiedział nam Ireneusz Loth, wieloletni perkusista zespołu Kat. – Zostanie po nas muzyka, setki koncertów i tysiące wspólnych wspomnień. Od pierwszych prób ponad 40 lat temu wiedziałem, że pasujemy do siebie. Romek miał charyzmę, dobry głos, podobne zainteresowania. W Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie zaczynaliśmy próby, nikt nie grał ciężej i głośniejwspomina Kostrzewskiego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

WSS nr 3 w Rybniku

Nadzieja dla jednego z najbardziej zadłużonych szpitali

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka