Roman Kostrzewski nie żyje. Wokalista grupy Kat miał 61 lat

Roman Kostrzewski nie żyje. Wokalista i lider katowickiego zespołu Kat zmarł w wieku 61 lat. O śmierci Kostrzewskiego poinformował na Facebooku zespół.

Roman Kostrzewski - Facebook
8 B169614 F91 A 4966 A186 E19 DA22 D0 D13

I stało się to, czego przez długi czas nie chcieliśmy dopuścić do świadomości, liczyliśmy, że sprawy potoczą się inaczej, a zamiast tej informacji przeczytacie informację o zbliżających się koncertach albo premierze płyty. Niestety… Z wielkim smutkiem i pogruchotanymi sercami informujemy, że dziś odszedł od nas Romek. Zasnął spokojnie, otoczony dobrą opieką i bliskimi. Już go nie boli (...)” – można przeczytać na facebookowym profilu zespołu Kat.

Roman Kostrzewski za kilka dni skończyłby 62 lata – urodził się 15 lutego 1960 roku w Piekarach Śląskich. Mieszkał w Bytomiu.

Wokalista znany jest przede wszystkim z występów w grupie Kat, zespołu uznawanego za prekursora polskiego heavy i thrash metalu. W latach 80. zespół był oskarżany o propagowanie satanizmu. Kostrzewski wychował się w domu dziecka, co – jak sam podkreślał – odcisnęło piętno na jego światopoglądzie, a także na tekstach.

Kostrzewski od lat zmagał się z chorobą nowotworową.

„Zostanie po nas muzyka”

Trudno mi w to uwierzyć, bo znaliśmy się prawie pół wieku. Ale Romek nie miał już siły walczyć, rak go wyniszczył i męczył okrutnie. To smutny dzień dla muzyki – powiedział nam Ireneusz Loth, wieloletni perkusista zespołu Kat. – Zostanie po nas muzyka, setki koncertów i tysiące wspólnych wspomnień. Od pierwszych prób ponad 40 lat temu wiedziałem, że pasujemy do siebie. Romek miał charyzmę, dobry głos, podobne zainteresowania. W Pałacu Młodzieży w Katowicach, gdzie zaczynaliśmy próby, nikt nie grał ciężej i głośniejwspomina Kostrzewskiego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sejmik Niepełnosprawnych

Ponad milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Rynek w Katowicach

Pieszy ma pierwszeństwo, ale nie przed tramwajem!

Youtuberzy katowice

Youtuberzy z Katowic. Gwiazdy polskiego...

Maszyna do parkowania katowice

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach....