Rzeka Mleczna na południu Katowic zmieniła kolor. Wściekła zieleń przeraziła mieszkańców

Mieszkańcy południa Katowic alarmują, że rzeka Mleczna wygląda niepokojąca. Woda w rzece zmieniła kolor na jaskrawozielony. W tej sprawie interweniują już służby. Katowickie wodociągi sprawdzają czy rzeka została czymś zanieczyszczona.

Rzeka mpeczna

Niepokojące zdjęcia z południa Katowic. Rzeka Mleczna zmieniła kolor na jaskrawozielony. Widok jest paskudny. Mieszkańcy miasta obawiają się, że woda w rzece została zanieczyszczona. W tej sprawie interweniowali już strażacy.

- Po dojeździe zastępów ten kolor nie był widoczny. Z naszych badań przeprowadzonych na miejscu wynika, że nie ma zagrożenia jeśli chodzi o ten ciek wodny - uspokaja kpt. Rafał Gruszka z katowickiej PSP.

Na miejscu pojawili się też przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy pobrali próbki wody do badań. Wyniki mają być znane w przyszłym tygodniu.

Dlaczego woda w rzece Mlecznej zmieniła kolor? Pesymistyczny wariant zakłada, że doszło do zanieczyszczenia. W wariancie optymistycznym kolor wody może wynikać ze środka fluorescencyjnego stosowanego do sprawdzenia szczelności rur.

Rzeka Mleczna rozpoczyna swój bieg w Ochojcu, a następnie płynie przez Tychy i trafia do Gostyni w Bieruniu.

Projekt Jagody Woźny na Bulwarach Rawy, Katowice

Może Cię zainteresować:

Kolorowy świat nad Rawą. Zobaczcie, co tam powstało. To akcja artystki Jagody Woźny

Autor: Katarzyna Pachelska

01/02/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon