Sarnów. Katowiczanin próbował uciec przed policyjną kontrolą. Użył wobec mundurowych gazu

W Będzinie patrol policji próbował zatrzymać do kontroli kierującego toyotą. Mężczyzna zignorował wielokrotne sygnały ostrzegawcze służb i zaczął uciekać. W trakcie pogoni doprowadził do zdarzenia pojazdu z ogrodzeniem posesji. Mężczyzna nie dał za wygraną i zaczął uciekać pieszo, a wobec policjantów użył gazu. Ostatecznie katowiczanin został zatrzymany.

Katowiczanin podczas ucieczki użył gazu wobec policjantów

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 21 sierpnia. Około 12:45 policjanci z wydziału drogowego w Będzinie próbowali skontrolować kierowcę samochodu marki Toyota avensis. Pomimo wielokrotnych ostrzeżeń i sygnałów świetlnych kierowca nie zatrzymał się i gwałtownie przyspieszył

- Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą toyoty. Mężczyzna podczas ucieczki doprowadził do innego zdarzenia drogowego - uderzył w ogrodzenie posesji w Sarnowie - informuje st. asp. Ewelina Jakubowska, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego KPP w Będzinie.

Mężczyzna nie dał za wygraną i kontynuował ucieczkę pieszo. W trakcie niej użył gazu wobec policjantów. Ostatecznie został zatrzymany. Sprawcą zdarzenia okazał się 37-letni mieszkaniec Katowic, u którego w pojeździe mundurowi odkryli dwa woreczki foliowe z nieznaną substancją. Ich zawartość zostanie przebadana. Jak poinformowała Ewelina Jakubowska mężczyzna jeszcze dziś zostanie doprowadzony do prokuratury.

Poscig katowice 01

Może Cię zainteresować:

Pościg ulicami (i lasem!) przez Katowice i Mysłowice. Ścigany miał powody, by uciekać

Autor: Katarzyna Pachelska

17/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon