Pościg ulicami (i lasem!) przez Katowice i Mysłowice. Ścigany miał powody, by uciekać

Wydawało by się, że to będzie zwykły dzień katowickiej drogówki. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców w dzielnicy Giszowiec, gdy trafił im się gagatek, który nie tylko nie chciał się zatrzymać na polecenie stróżów prawa, ale zaczął uciekać samochodem w kierunku Mysłowic. Policjanci rzucili się w pościg.

Policjanci katowickiej drogówki sprawdzali 8 sierpnia 2023 r. trzeźwość kierujących na terenie katowickiej dzielnicy Giszowiec. Mundurowi zauważyli pojazd, który na ich widok zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej. Policjant wydał kierującemu sygnał, wskazując mu miejsce do zatrzymania pojazdu.

Pościg ulicami Katowic i Mysłowic. Oraz mysłowickim lasem

Jednak kierowca ani myślał słuchać poleceń stróżów prawa. Nie tylko nie zrobił tego, co mu kazali, ale zaczął uciekać policji, ruszając z kopyta w kierunku Mysłowic. Policjanci, wiele się nie namyślając, ruszyli za nim w pościg.

Po wjeździe na teren Mysłowic mundurowi zablokowali ścigany pojazd radiowozem. Kierujący jednak dalej szedł w zaparte, nie stosował się do poleceń policji i zaryglował się w aucie. Był tak zdesperowany, by powrócić na drogę, że niemal potrącił policjanta, który w ostatnim momencie zdołał odskoczyć. Uciekinier zdołał w ten sposób powrócić na ulicę, a potem skierował samochód do lasu.

Policjanci wykorzystując leśną topografię, jednak skutecznie zablokowali ścigany samochód. Mundurowi w końcu wybili szybę w aucie i obezwładnili kierującego.

Pan kierował "na podwójnym gazie"

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący chciał uniknąć sankcji za prowadzenie pojazdu "na podwójnym gazie". 60-letni mieszkaniec Mysłowic odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak tłumaczy podkomisarz Łukasz Kloc, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, w pierwszym badaniu kierowca miał więcej promili, w kolejnym - mniej.
- Widać, że uciekając chciał grać na czas, by poziom alkoholu spadł. Ale i tak, niezatrzymując się do kontroli drogowej i próbując potrącić policjanta, dodał sobie paragrafów - mówi Kloc.

Nowa komenda miejska policji katowice 01

Może Cię zainteresować:

Powstanie nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. W dzielnicy, gdzie bardzo się przyda

Autor: Katarzyna Pachelska

11/08/2023

Policja chorzow

Może Cię zainteresować:

Amator (cudzej) kawy i warzyw zatrzymany przez policjanta w Katowicach. Stróż prawa też poza służbą ma nosa do złodziei

Autor: Katarzyna Pachelska

11/08/2023

Zlodziej katalizatorow katowice 01

Może Cię zainteresować:

Złodzieje ukradli w Katowicach katalizator za 12 tys. zł z samochodu. Teraz ściga ich policja i prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości złoczyńców

Autor: Katarzyna Pachelska

11/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon