Siłacz z katowickiej policji zdobył kolejne medale. Wycisnąl 230 kg

Katowicki policjant, asp. szt. Krzysztof Banaś, zdobył trzy medale i puchar na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW.

IX Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW odbyły się dniach 27-28 maja 2023 r. we Wrocławiu. Wzięli w nich udział żołnierze oraz funkcjonariusze służb mundurowych, w sumie ponad 200 zawodników.

Trzy medale i puchar dla asp. szt. Krzysztofa Banasia

Asp. szt. Krzysztof Banaś wycisnął sztangę o wadze 230 kg i zajął II miejsce w kategorii do 125 kg oraz III miejsce w klasyfikacji wiekowej Submaster. Dodatkowo w rywalizacji drużynowej, reprezentując polską policję, stanął na najwyższym stopniu podium. Zdobył także puchar Najlepszego Zawodnika MSWiA.

Krzysztof Banaś służbę w policji rozpoczął ponad 19 lat temu. Obecnie jest dyżurnym Komisariatu III Policji w Katowicach. Od ponad 20 lat jego sportową pasją jest dźwiganie ciężarów. Wielokrotnie stawał już na podium zawodów, m.in. zajmując I, II i III miejsca podczas Mistrzostw Polski służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Jest również wielokrotnym mistrzem wśród śląskich policjantów.