Śląscy policjanci patrolują strefę przy granicy z Białorusią

Policjanci ze Śląska zostali oddelegowani do pomocy funkcjonariuszom z województwa podlaskiego, częściowo objętego stanem wyjątkowym. Już pierwsze dni przyniosły zaskakujące rezultaty ich pracy.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach pełnią służbę na posterunkach blokadowych oraz ruszają w teren, by patrolować obszar przy granicy z Białorusią, objęty stanem wyjątkowym. 17 października w miejscowości Czeremcha patrol złożony z gliwickich policjantów, funkcjonariusza z Gdańska oraz strażnika granicznego zatrzymał busa marki Ford Transit na sosnowieckich numerach rejestracyjnych.

22 osoby na pace

Za kierownicą siedział 38-letni Gruzin, który był kompletnie zaskoczony kontrolą. Na prośbę mundurowych otworzył jednak tylne drzwi pojazdu. Na około 6 metrach kw. przedziału ładunkowego znajdowały się aż… 22 osoby. Większość przewożonych stanowili mężczyźni z obywatelstwem irackim.

Początkowo Gruzin tłumaczył, że nie wiedział, kogo przewozi, ale ostatecznie przyznał, że dostał zlecenie na przetransportowanie imigrantów z polsko-białoruskiej granicy do Niemiec. Pasażerowie transita zostali przekazani straży granicznej, zaś przemytnik odpowie przed sądem karnym – informuje KWP w Katowicach.

Za przemyt ludzi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że we wrześniu policjanci z Katowic zostali skierowani do pomocy przy zabezpieczaniu granicy litewsko-białoruskiej. Katowiccy policjanci będą strzec granic. Litwy. 52 funkcjonariuszy wyrusza pomóc przy zabezpieczaniu granic

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja rozbiła dwie grupy przestępcze

Koniec z nielegalnym hazardem. Policja rozbiła gangi

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Zatrzymanie przestepcy katowice

Udawał agenta CBŚ. Liczył na furę kasy, skończył w areszcie

Para obcokrajowców handlująca narkotykami aresztowana

Katowiccy policjanci zatrzymali parę handlującą narkotykami

Kolejne zatrzymania ws. nielegalnego hazardu na Śląsku

Nielegalny hazard kwitł na Śląsku

49 671884

Celowo potrącili policjantów samochodem. Grozi im 10 lat

Zatrzymanie obocokrajowców podejrzewanych o kradzieże

Kradli w Polsce najdroższe telefony ze sklepów