Śląska drogówka ma nowego naczelnika. Został nim mianowany Krzysztof Stankiewicz z komendy w Bielsku-Białej

Duże zmiany w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Na emeryturę odszedł dotychczasowy naczelnik, młodszy inspektor Robert Piwowarczyk. Na tym stanowisku zastąpił go komisarz Krzysztof Stankiewicz.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn powierzył z dniem 10 lutego 2022 roku pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach komisarzowi Krzysztofowi Stankiewiczowi – dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Nowy naczelnik śląskiej drogówki przybył z komendy policji w Bielsku-Białej

Oficjalne wprowadzenie nowego naczelnika śląskiej drogówki odbyło się w środę, 9 lutego 2022 r. Szef śląskich policjantów przedstawił oficjalnie nowego naczelnika policjantom wojewódzkiej drogówki. Rozkaz o powierzeniu obowiązków odczytał Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach młodszy inspektor Sławomir Zynek.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wraz ze swoim zastępcą inspektorem Dominikiem Łączykiem nowemu naczelnikowi życzył samych sukcesów i utrzymania wysokiego poziomu swojego poprzednika.

Komisarz Krzysztof Stankiewicz od początku swojej służby był związany z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej, gdzie od września 2017 roku był szefem bielskiej drogówki. Z dniem 10 lutego objął obowiązki naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Pożegnanie dotychczasowego naczelnika, Roberta Piwowarczyka

Spotkanie stało się również okazją do pożegnania odchodzącego na emeryturę, po 30 latach służby, dotychczasowego naczelnika śląskiej drogówki - młodszego inspektora Roberta Piwowarczyka. Generał wręczył opuszczającemu policyjne szeregi pamiątkową tabliczkę i życzył zadowolenia płynącego z poczucia dobrze wypełnionej służby oraz realizacji planów, pogody ducha i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Młodszy inspektor Robert Piwowarczyk służbę w policji rozpoczął w 1992 roku w Częstochowie. W 1999 roku trafił do Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, gdzie od 2012 roku pełnił obowiązki zastępcy naczelnika, a od roku 2017 - naczelnika wydziału.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon