Wypadek na DK86 w Katowicach. Sprawca dostał GIGANTYCZNY mandat

Mandatem w wysokości aż 5 tysięcy złotych (!) został ukarany kierowca, który dzisiaj, tj. 9 lutego 2022, rano spowodował kolizję na DK86 w Giszowcu, w wyniku której doszło do zderzenia aż 6 pojazdów, a jedna osoba trafiła do szpitala.

Pexels mateusz dach 581312

Nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe jest bezlitosny. Przekonał się o tym kierowca dostawczego Fiata Ducato, który w środę rano (9.02 2022) spowodował kolizję na trasie DK86 z Tychów do Katowic w Giszowcu.

Pisaliśmy o tym: Karambol na DK86 w Katowicach. Są potężne korki w kierunku centrum miasta. AKTUALIZACJA

6 aut zderzyło się na DK 86 w Giszowcu

- Kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i najechał na tył prawidłowo jadącego volkswagena, który następnie najechał na tył fiata, który najechał na tył toyoty, która najechał na tył opla, co chwilę później sprawiło, że z drogi wypadł jadący z przodu samochód ciężarowy - opisuje podkomisarz Agnieszka Żyłka z katowickiej policji, dodając że mieliśmy tutaj do czynienia z klasycznym przykładem efektu domina.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 26-letni kierujący fiatem ducato nie dostosował prędkości do panujących warunków na atmosferycznych i najechał na tył pojazdu marki Fiat, którego kierowca była 39-letnia kobieta. Samochód kierującej siłą odrzutu uderzył w volkswagena, w wyniku czego 38-letni kierujący utracił panowanie nad samochodem, wjeżdżając do rowu. Następnie fiat ducato najechał na tył naczepy pojazdu marki JEEP kierowanego przez 73-letniego mężczyznę, który siłą odrzutu najechał na tył citroena kierowanego przez 56-latka. W efekcie citroen najechał na volkswagena, kierowanego przez 32-latka.

Winnym całej tej sytuacji, w której przypomnijmy, poszkodowana została jedna osoba, jest kierowca dostawczego fiata. Otrzymał on wysoką grzywnę.

- Kierowca fiata został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych za spowodowanie kolizji - przekazała podkomisarz Żyłka. - To najwyższy mandat przewidziany w taryfikatorze za tego typu przewinienie drogowe - dodaje rzecznik katowickiej policji.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon