Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego uhonorował pracowników socjalnych

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, po raz kolejny uhonorował starania pracowników systemu pomocy i integracji społecznej. 15 listopada, podczas uroczystej gali finałowej zorganizowanej w Filharmonii Śląskiej, wręczono Śląskie Prometeusze 2023.

Śląski Prometeusz 2023

Niedoceniani. Często niewidzialni. Pracownicy socjalni, w swoich codziennych działaniach borykają się z licznymi trudnościami. To oni, często jako pierwsi, niosą pomoc wszystkim potrzebującym, znajdującym się w kryzysie.

To właśnie z myślą o takich pracownikach (działających na rzecz konkretnego ośrodka lub centrum pomocy), w 2019 roku narodził się pomysł, chociaż symbolicznego nagrodzenia ich ciężkich starań.

I tak, już po raz 4, zasłużeni otrzymali Śląskie Prometeusze. Mitologiczna postać, będąca inspiracją do nazwy konkursu, uznawana jest za tytana, któremu bliżej było do ludzi, niż bogów. Zresztą, zgodnie z mitologią grecką, to właśnie jemu zawdzięcza się ulepienie człowieka z gliny. Samo słowo Prometheus oznacza „myślący w przód”.

Nagrody udało się wręczyć na kilka dni przed przypadającym 21 listopada Dniem Pracownika Socjalnego. Uroczystą galę zorganizowano w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Tego wieczoru, w sali koncertowej zebrało się liczne grono przedstawicieli kilkudziesięciu jednostek niosących wsparcie społeczne na terenie całego województwa.

W kilku kategoriach, wyróżniono pracowników socjalnych, opiekunów, terapeutów, pracowników obsługi, asystentów rodziny czy innowatorów. Nowością było uhonorowanie pracy wybranych samorządów, w sposób szczególny realizujących liczne zagadnienia związane z lokalną polityką społeczną. Mowa o Katowicach, Rudzie Śląskiej, Bielsku-Białej, Chorzowie, Mikołowie, Siewierzu, Tychach i Żarkach.Subskrybuj 24kato.pl

google news icon