Śmiertelny wypadek na ulicy Witosa. 72-letni kierowca miał oszronione szyby

Na ulicy Witosa w Katowicach doszło do śmiertelnego wypadku na przejściu dla pieszych. Kierowca samochodu marki Opel potrącił 73-letnią kobietę, która w stanie ciężkim trafiła do szpitala. W wyniku odniesionych obrażeń poszkodowana zmarła.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 29 listopada 2022 r. Kilka minut po godzinie 7:00 kierujący oplem astrą 72-letni mężczyzna potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 73-letnią kobietę. Poszkodowana z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Pomimo szybkiej interwencji służb kobieta zmarła.

72-letni kierowca został przebadany alkomatem. Badanie wykazało, że w chwili wypadku był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać okoliczności tragicznego zdarzenia.

Mężczyzna prowadził pojazd z oszronionymi szybami

Uwagę policjantów zwróciła przednia szyba pojazdu, która nie została prawidłowo odmrożona. Biegły sądowy na podstawie przeprowadzonych pomiarów ustali przyczynę wypadku.

- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a widoczność ze względu na panujące warunki atmosferyczne jest zdecydowanie gorsza - podkreśla Agnieszka Żyłka rzeczniczka miejskiej komendy policji w Katowicach. - Używanie elementów odblaskowych może nawet uratować życie, gdyż pieszy widoczny z daleka daje kierującemu samochodem czas na odpowiednią reakcję.

Rzeczniczka dodaje, że kierowcy podczas porannych przymrozków powinni dostosować warunki jazdy do śliskiej nawierzchni, która wydłuża drogę hamowania. - Zadbajmy również o to, aby szyby w naszym samochodzie były dokładnie odszronione. Niestety często zdarza się tak, że zaszronione są wszystkie szyby, a przednia jest odśnieżona tylko w niewielkiej części - dodaje Żyłka.

Wypadek ulica Ligocka Katowice

Może Cię zainteresować:

Katowice. Dwa wypadki na jednej ulicy w ciągu pół godziny. Dwie osoby odwieziono do szpitala

Autor: Katarzyna Pachelska

27/11/2022

Wypadek Bogucice

Może Cię zainteresować:

Dwie kolizje w Katowicach. Jedna w nocy, druga z samego rana. Uważajcie, bo może być ślisko na drogach

Autor: Katarzyna Pachelska

26/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon