Spotkanie prezydentów śląskich miast z wojewodą. Padną pierwsze dyspozycje związane z przyjmowaniem uchodźców

Jarosław Wieczorek spotka się z prezydentami śląskich miast w celu podjęcia pierwszych oficjalnych decyzji w sprawie przyjmowania uchodźców do azyli zlokalizowanych na terenie województwa oraz tworzenia ewentualnych szpitali tymczasowych. Jakie inne decyzje zostaną podjęte podczas spotkania?

fot. FB Dariusz Wójtowicz
Dariusz wójtowicz o uchodźcach

Gościem programu Rozmowa Dnia w Radiu Piekary był Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic. Włodarz miasta ujawnił, że w dziś (25 lutego) o godzinie 11 odbędzie się spotkanie z wojewodą śląskim w sprawie przyjmowania i lokowania uchodźców z Ukrainy.

- Dzisiaj o godzinie 11 mamy spotkanie z wojewodą śląskim. Zostaną przekazane wskazówki, oprócz tego będziemy nawiązywać relacje co do dalszej współpracy - wyjaśnia Wójtowicz.

Na spotkaniu pojawią się włodarze większych miast, takich jak m.in.:

  • Katowice,
  • Bytom,
  • Chorzów,
  • Sosnowiec.

Mysłowice przygotowane do przyjęcia Ukraińców

Wójtowicz tłumaczy, że Mysłowice mają do dyspozycji dla uchodźców Halę Sportową, ośrodki kultury oraz kilka innych pomieszczeń, które mogą służyć jako miejsca noclegowe. Prezydent Mysłowic nie potrafi określić ile osób miasto będzie mogło przyjąć.

- Nie jestem w stanie tego powiedzieć, ponieważ nie wiem czy będę mógł zgodnie z obowiązującym prawem wydawać środki finansowe na pewnego rodzaju działania związane z opieką nad tymi ludźmi. Dlatego ważne jest spotkanie z wojewoda, które określi, czy środki z zarządzania kryzysowego będzie można uruchomić w trybie natychmiastowym zarzadzania kryzysowego tak jak to robimy, gdy np. występuje wichura -uzasadnia.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon