Strajk górników JSW w Katowicach, Mikołowie i Jastrzębiu-Zdroju. Pikiety pod siedzibą JSW, biurami poselskimi

Dzisiaj, 1 lipca 2021 r., rzesze wściekłych górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej szturmowały siedzibę spółki w Jastrzębiu-Zdroju, a także biura europosłanki PiS w Mikołowie i biuro premiera Mateusza Morawieckiego w Katowicach.

Dzisiaj, 1 lipca 2021 r. związkowcy z Reprezentatywnych Związków Zawodowych w JSW S.A. zorganizowali trzy manifestacje, które miały wyrazić niezadowolenie załóg górniczych wobec obecnej sytuacji w ich spółce.

O co chodzi górnikom z JSW. Czytaj: Protest związkowców JSW.SA. Manifestacje będą w trzech miejscach

Najwcześniej, bo o godz. 9, reprezentanci związków pojawili się pod siedzibą zarządu JSW przy al. Jana Pawła II 4 w Jastrzębiu-Zdroju. Do protestujących górników wyszła prezes JSW, Barbara Piontek. Prowadziła rozmowy z nimi i rozdawała im wizytówki mówiąc, że mogą do niej dzwonić. Ta inicjatywa spotkała się jednak z drwiącym śmiechem górników.

- Dziękuję za wasz głos, bo wasz głos jest dla nas ważny - zaczęła prezes JSW, Barbara Piontek. Górnicy zaczęli skandować "oszustka, oszustka". - Zapraszam państwa przedstawicieli, by usiedli ze mną do stołu. Porozmawiamy, bo czekają nas bardzo duże wyzwania. Zapraszam serdecznie - mówiła przed siedzibą JSW.

Przywódcy związkowców jednak zwracali uwagę, że prezes Piontek tylko raz od 1 marca, gdy została prezesem JSW, uczestniczyła tylko raz w obradach Komitetu Sterującego ze związkowcami.

Później demonstranci pojechali do Mikołowa, gdzie protestowali pod biurem europosłanki Izabeli Kloc przy ul. Konstantego Prusa 17. Górnicy stali z transparentem głoszącym "Zarząd Iza nam wybrała, prawie spółkę zaorała" czy "Piontek i Duda to czysta obłuda". Jeden z liderów zgromadzenia zapowiadał: "Teraz jedziemy do Katowic. Jak będzie trzeba, to pojedziemy przez Warszawę nawet do Brukseli!"

Jako wisienkę na torcie przedstawiciele związków górniczych zostawili sobie pikietę przed biurem poselskim posła z okręgu katowickiego i obecnego premiera, Mateusza Morawieckiego w Katowicach przy ul. Warszawskiej 23. Demonstracja w Katowicach ma się rozpocząć o godz. 13.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon