Straż Miejska łapie źle parkujących kierowców. W tym miesiącu blisko 2900 interwencji

„Miszczowie parkowania” nie mogą już czuć się bezkarnie w naszym mieście. Akcja „Wyzwanie: parkowanie!” w Katowicach przynosi ogromne efekty. Blisko 2900 interwencji, ponad 800 mandatów i 930 zgłoszeń. Pierwszy miesiąc dyscyplinowania kierowców już za nami.

Wyzwanie parkowanie

Przypomnijmy, że akcja „Wyzwanie: parkowanie!” prowadzona jest od 10 maja na terenie całych Katowic. Mieszkańcy cały czas mogą zgłaszać i oznaczać „miszczów parkowania” na specjalnej mapie, która jest dostępna na stronie www.wyzwanieparkowanie.katowice.eu. Od 4 maja, czyli daty uruchomienia mapy katowiczanie oznaczyli 930 „miszczów parkowania”. Liczba zgłoszeń w konkretnych dzielnicach pokrywa się z liczbą interwencji Straży Miejskiej – najwięcej dotyczy Śródmieścia i Koszutki.

– Minął miesiąc odkąd rozpoczęliśmy dyscyplinowanie kierowców. Statystyki prowadzone przez Straż Miejską pokazują, że akcji „Wyzwanie: parkowanie!” jest potrzebna, bo wielu kierowców wciąż parkuje w sposób nieprawidłowy lub nielegalny. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, będziemy prowadzili działania dyscyplinujące do skutku. Bardzo dziękuję mieszkańcom za wspieranie tej akcji i oznaczanie „miszczów parkowania” na mapie. Wierzę, że dzięki naszej akcji i wsparciu katowiczan, damy radę uporać się z tematem nieprawidłowego parkowania. Efekty i poprawę sytuacji odczujemy wszyscy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Od początku akcji Straż Miejska przeprowadziła 2894 interwencje związane z akcją „Wyzwanie: parkowanie!”, w tym:

  • 2259 interwencji – nieprawidłowe parkowanie (nałożono 694 mandaty i udzielono 533 pouczenia, pozostałe sprawy są w toku)
  • 335 interwencji – rozjeżdżanie zieleńców (nałożono 119 mandatów, pozostałe sprawy są w toku)
  • 233 – liczba założonych blokad na koła (1 odholowany samochód)
  • 8 spraw zostało skierowanych do sądu
  • 83 500 zł – zapłacone mandaty (w tym 9 500 zł za rozjeżdżone zieleńce)

Zakończyła się już akcja „Zielone? Nie parkuję!”. Do końca maja mieszkańcy mogli zgłaszać zieleńce, które są notorycznie rozjeżdżane przez samochody. Urząd Miasta Katowice zapowiada, że wkrótce zostanie przedstawiony harmonogram, lista i zakres prac związany z rewitalizacją tych miejsc.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon