Studio Tańca Swing City Katowice. Tu nauczysz się energetycznego swinga!

Tańczyć każdy może. W szkołach tańca króluje salsa, tango czy taniec towarzyski. Ale jest w Katowicach szkoła, która zaprasza na swing! Pod tym hasłem kryje się kilka znaczeń, ale kiedy słyszymy o Złotej Erze Swingu czy charlestonie, to wszystko staje się jasne. Pojawiają się obrazy szalonych imprez, wspólnych tańców, roześmianych ludzi i eleganckich strojów. Wszystko to można od 6 lat spotkać w Studiu Tańca Swing City w centrum Katowic.

Swing City

Swing City to nie tylko szkoła tańca, ale też społeczność pozytywnych ludzi skupionych wokół klimatu lat 20’ i 30’: tańca, muzyki, mody i filmu. To miejsce w którym każdy, niezależnie od wieku, poczuje się swobodnie. Na zajęciach można spotkać wszystkich: od pełnych energii studentów, przez ludzi pracujących, po cieszące się wolnym czasem osoby, które zakończyły już swoją karierę zawodową. Luźna atmosfera zajęć, rotacje w parach, radość, jaką dają Charleston, Lindy Hop, Blues i inne tańce Swingowe są okazją do ciekawych znajomości.

Swingowa Społeczność zaprasza do swojego grona

Zmiany w parach są istotnym elementem budowania Swingowej Społeczności. Dają możliwość udziału w kursie osobom, które zapisują się indywidualnie, ale także umożliwiają poznanie się na zajęciach, często przełamanie własnych barier i nabycie cennych umiejętności tańca z absolutnie każdą osobą na świecie, która zna podstawy Lindy Hop. Już kilka podstawowych kroków wystarczy, aby świetnie bawić się na międzynarodowej imprezie zupełnie nie znając obcych języków. „Język Lindy Hop” jest po prostu uniwersalnym językiem tańca przepełnionym uśmiechem, radością i niesamowitą energią!

Cykliczne potańcówki i większe imprezy

Nieodzownym elementem tańców swingowych i integracji Swingowych Społeczności są małe, cykliczne potańcówki i duże imprezy z muzyką na żywo, organizowane w ramach weekendowych festiwali, jak np. cieszącego się od lat dużym zainteresowaniem Silesia Swing Festival w Katowicach czy wakacyjno-warsztatowego wyjazdu Summer Camp, na którym spotykają się osoby tańczące Lindy w całej Polsce. I chociaż u podstaw są wydarzenia taneczne, to kwitną także spotkania, nawiązują się znajomości (czasami związki) i rozwijają inne pasje. Najlepszym przykładem jest sekcja Lindy Pong, która skupia osoby ze Studia, grające w tenisa stołowego. To wszystko sprawia, że nawiązane w Swing City znajomości i przyjaźnie są w stanie przetrwać nawet pandemię.

Swing City

Zaczynają się wakacyjne kursy w Swing City

Kiedy w marcu 2020 roku świat obiegła wiadomość o wirusie i Studio jakiś czas funkcjonowało online, w sercach Kursantek i Kursantów niezmiennie pozostała miłość do Swingu i tęsknota za wspólnymi spotkaniami. Dzisiaj mimo pandemicznych warunków Szkoła działa cały czas, dostosowując się do aktualnych obostrzeń. Od niedawna Swing City wróciło do organizowania potańcówek, a najstarsza z nich odbywa się cyklicznie od wielu lat w Pubie Absurdalna. Goszczą na niej nie tylko kursantki i kursanci Studia, ale też osoby lubiące dobrą muzykę i dobrą zabawę. To oczywiście niejedyna impreza.

„O tańcu nie da się pisać (...) taniec trzeba tańczyć”, dlatego żadne słowa w pełni nie oddadzą emocji, które towarzyszą Społeczności Swing City Katowice. To po prostu trzeba zatańczyć i poczuć, szczególnie na jednej z klimatycznych potańcówek!

Jeżeli poczuliście klimat Złotej Ery Swingu, to jest dobra wiadomość. Już od 12 lipca ruszają nowe kursy tańca w ramach kursów wakacyjnych. Zapisy wciąż trwają i być może ostatnie miejsca czekają właśnie na Was, a post pandemiczna rzeczywistość to najlepszy moment, żeby zrobić coś na co zawsze miało się ochotę, ale brakowało odwagi. Społeczność Swing City Katowice zaprasza!


Studio Tańca Swing City,

Katowice, ul. Sokolska 31

e-mail: swingcity.katowice@gmail.com

FB: web.facebook.com/swingcitykatowice

tel.: 693 40 60 42 | 530 97 81 91

http://swingcity.pl/

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Wodny plac zabaw, Katowice, ul. Gliwicka

Wodne place zabaw. Lokalizacja, godziny otwarcia

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Dzień dobra 2023 Katowice

Dzień Dobra w Katowicach. Co będzie się działo?

Jarmark Bożonarodzeniowy w 2019 w Katowicach

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach zacznie się 19.11

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Park Śląski

Atrakcje w Parku Śląskim na jednym bilecie