Święto Kwitnących Głogów w Zadolu. Na scenie Pakosińska, Bartel i Kapołka

Za nami kolejna edycja imprezy, która znów ściąga do tej części Katowic miłośników lokalnej kultury. Także tym razem organizatorzy wykazali się bogatym programem artystycznym.

Święto Kwitnących Głogów 2023

Wczoraj, 20 maja, w Parku Zadole odbyła się 26 edycja imprezy. Na gości czekało sporo atrakcji kulturalnych. Przed publicznością zaprezentowały się Mażoretki "Akcent", Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przedstawiciele MDK "Ligota": zespoły wokalne Nutki, Półnutki, Ćwierćnutki i Gama, zespoły taneczne, Koło Miłośników Śląskiej Pieśni im. Janiny i Adolfa Dygaczów, grupa teatralna, a także gościnnie zespół (Nie)winni.

O godzinie 18:00 na scenie pojawiła się Katarzyna Pakosińska. Następnie rozpoczął się koncert "Rytmy dzielnicy. Ligocko-panewnickie brzmienia". Wzięli w nim udział artyści związani z Ligotą i Panewnikami: Joanna Bartel, Grzegorz Kapołka, Gorajscy Band, Krzysztof Głuch & Krzysztof Głuch Jr, Geno Witek, Dominika Świerzy czy Grzegorz Płonka i Ligocianie. W roli konferansjera wystąpił Marek Szołtysek.

Na gości czekały także wydarzenia towarzyszące. Odbyły się warsztaty, konkurs plastyczny, animacje dla dzieci.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon