Święto przedsiębiorców w Katowicach. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraca do MCK. Odbędzie się od 20 do 22 listopada 2022

"Face the Challenge. Biznes w obliczu wielkich wyzwań" – to hasło największego wydarzenia w Europie skierowanego dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. 12. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w dniach 20-22 listopada 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pod patronatem Parlamentu Europejskiego. Patronami medialnymi wydarzenia są portale Ślązag.pl i 24Kato.pl.

FB EKMŚP
Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

12. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się 20-22 listopada 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pod Patronatem Parlamentu Europejskiego.

Kongres po pandemicznej przerwie wraca do MCK w Katowicach

  Kongres to miejsce stworzone z myślą o przedsiębiorcach. Specjalnie dla nich wystąpią najlepsi praktycy, zostaną zorganizowane dyskusje i debaty z udziałem przedstawicieli Komisji i Parlamentu Europejskiego, najwyższych władz państwowych, ministerstw i agend rządowych. Nieprzerwanie od 2011 roku Kongres jest miejscem inspiracji, spotkań i networkingu.

  – Kongres tworzy przestrzeń, w której przedsiębiorcy znajdują wiedzę, umiejętności i inspiracje do rozwoju i stawienia czoła aktualnym wyzwaniom – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która jest organizatorem wydarzenia.

  Jedenaście ubiegłych edycji zgromadziło kilkadziesiąt tysięcy uczestników w tym przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki i środowisk gospodarczych. W tym roku zaplanowano kilkadziesiąt wystąpień na scenie, sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotka z udziałem ekspertów z kraju i zagranicy.

  Osiem ścieżek tematycznych

  Kongres będzie podzielony na osiem ścieżek tematycznych, w których zostaną poruszone największe obecnie problemy i wyzwania stojące przed przedsiębiorcami. „Face the Challenge” – główny temat skoncentruje się na problematyce: transformacji energetycznej i jej wyzwań, bezpieczeństwa łańcuchów dostaw, rosnących kosztów prowadzenia biznesu, niestabilnych warunków gospodarczych oraz przyszłości Polski w UE. Drugim trzonem będzie „Firma to ludzie” czyli aktualne wyzwania rynku pracy, edukacja, rozwój i przywództwo, problemy sukcesji, a także budowanie zespołów w warunkach pracy zdalnej i hybrydowej. Kolejny filar wydarzenia skupi się na prawie i podatkach – a konkretniej na: Polskim Ładzie i jego konsekwencjach, najważniejszych planowanych zmianach prawnych oraz wskazówkach jak się zabezpieczyć na trudne czasy konkretnymi zapisami w umowach.

  To tylko trzy z ośmiu ścieżek tematycznych, na których skupią się eksperci Europejskiego Kongresu MŚP. Wszystkie znajdują się na stronie www.ekmsp.eu. Udział jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie ekmsp.eu

  Kto wystąpi na EKMiŚP w Katowicach?

  Podczas EKMŚP dla uczestników będą przygotowane dwie główne sceny: tytułowa – „Face the Challenge” oraz „Boost Your Business”.

  Na tej pierwszej - o mierzeniu się ze współczesnymi wyzwaniami - będą opowiadali m.in.:

  • dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Polska Przyszłości im. St. Lema,
  • Mark Cole, jeden z najsłynniejszych mówców na świecie,
  • ekonomista Marek Zuber,
  • dr Adam Mokrysz, prezes i CEO Grupy Mokate,
  • dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy
  • Ekonomicznej,
  • czy zarządzająca dziesięcioma tysiącami osób Dorota Cebartowska, europejska liderka w Mary Kay Cosmetics.

  Na drugiej scenie kongresu: „Boost Your Busines”, również nie zabraknie dzielących się swym biznesowym doświadczeniem praktyków i ekspertów, w tym również Firm Członkowskich Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Wśród nich wystąpią m.in.

  • Beata Drzazga, właścicielka BetaMed S.A., liderka rankingu „50 po 50” Forbesa, która zbudowała firmę medyczną zatrudniającą kilka tysięcy osób działającą również za oceanem,
  • Władysław Grochowski, właściciel największej grupy hotelowej w Polsce Arche S.A., który z sukcesem łączy biznes z realizacją niezwykłej misji.

  W tym samym miejscu odbędzie się również dyskusja o innowacjach napędzających rozwój firm, ale również życiowych i zawodowych pasjach dających nie tylko zadowolenie i spełnienie, ale i poważne przychody.

  Kogo będzie można posłuchać?

  • Soni Dragi, właścicielki wydawnictwa literackiego, która odkryła dla polskich czytelników m. in. Dana Browna („Kod Leonarda da Vinci” oraz „Anioły i Demony”)
  • Klaudii Klimczyk - szerokiej publiczności znanej jako „Mama na obrotach”. Jest fenomenem polskiego TikToka. Ta przepełniona energią kobieta w czasie pandemii zaczęła nagrywać zabawne filmiki, a dziś jej konto obserwuje ponad 2,5 mln osób
  • Wojciecha Kaczmarczyka, autora YouTubowego kanału „Do roboty”, odsłaniającego kulisy wielu zawodów i miejsc pracy.

  Organizatorem #EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jako kreator przemysłu spotkań i wydarzeń od ponad 32 lat wspiera regionalny biznes i pobudza jego rozwój – także wśród ludzi młodych, będących u progu swojej kariery zawodowej. Prowadzi działalność w zakresie doradztwa biznesowego i komunikacyjnego na rzecz swoich Firm Członkowskich oraz pomaga nawiązywać kontakty z partnerami w kraju i zagranicą. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki, uczciwości w działalności gospodarczej oraz ogólnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu.

  7 park welnowiecki Fot R Kaźmierczak

  Może Cię zainteresować:

  Są chętni na stworzenie czterech nowych parków w Katowicach i modernizację jednego

  Autor: Katarzyna Pachelska

  08/11/2022

  Rowery miejskie, Katowice

  Może Cię zainteresować:

  Katowiczanie pokochali rowery miejskie. Ponad 70 tys. wypożyczeń więcej niż w 2021

  Autor: Katarzyna Pachelska

  12/11/2022

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon