Odpust u Babci Anny już w niedzielę 25 lipca w Nikiszowcu. Dojazd, parking, ważne informacje

„Odpust u Babci Anny” już w niedzielę 25 lipca na zabytkowym katowickim osiedlu robotniczym Nikiszowiec. Początek imprezy o godzinie 10.

Św. Anna to patronka kościoła w Nikiszowcu. Odpust organizowany na jej cześć przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych, we współpracy z Miastem Katowice, stanowi letnią edycję „Jarmarku na Nikiszu”.

Odpust u Babci Anny,

niedziela, 25 lipca 2021 r., godz. 10.00-20.00,

Nikiszowiec, Rynek

wstęp wolny

W tym roku główną atrakcję ma stanowić wystawa unikalnych rękodzieł, wykonanych przez ponad 100 artystów z całej Polski. Jak to na odpustach bywa – nie zabraknie budek ze specjałami oraz stoisk z produktami kuchni regionalnej. Dla najmłodszych przygotowane będą warsztaty artystyczne oraz powstanie specjalnie skonstruowana karuzela łańcuszkowa.

- Sytuacja skłania nas do rezygnacji z tradycyjnej sceny. W zamian w różnych miejscach pojawią się małe formy artystyczne. Dla dzieci przygotowaliśmy karuzelę łańcuszkową „keciok” oraz warsztaty artystyczne. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach prowadzić będzie zbiórkę krwi. Planujemy także zbiórkę publiczną, której celem będzie zebranie funduszy na czyszczenie murów osiedla z graffiti - informują organizatorzy Odpustu

Bezpłatna linia autobusowa dla uczestników odpustu

Z okazji tegorocznego wydarzenia wprowadzona zostanie bezpłatna linia autobusowa, która będzie kursować wahadłowo co 15 minut z katowickiego dworca aż do przystanku Janów Zamkowa Skwer, który jest w bliskim sąsiedztwie terenu odpustowego.

Linia będzie kursować od 10:00 do 19:30 w kierunku Nikiszowca, a z Nikiszowca do centrum Katowic w godzinach od 10:35 do 20:20. Czas podróży to 20-25 minut.

Organizatorzy imprezy zachęcają do pozostawienia samochodów na trasie przejazdu autobusu (pojazd będzie się zatrzymywał przy dwóch centrach przesiadkowych: Sądowa i Zawodzie) i skorzystania właśnie z tego środka lokomocji. Stanowiska do odjazdu darmowych autobusów będą oznaczone flagami z logiem „Jarmarku Na Nikiszu”, a autobusy oznaczone będą chorągiewkami z logiem „Jarmarku”. Dodatkowo do dyspozycji osób chcących wziąć udział w odpuście będzie dostępna służba informacyjna.

Utrudnienia w ruchu

25 lipca, w godzinach od 10:00 do 20:00 całe osiedle Nikiszowiec, w tym ul. Nałkowskiej, objęte będzie zakazem wjazdu. Zakaz ten nie będzie dotyczył osób posiadających tzw. wjazdówki, które zostały wydane wszystkim mieszkańcom osiedla oraz pracownikom lokalnych podmiotów i osobom obsługującym wydarzenie.

Teren odpustu tj. ul. Nałkowskiej (od skrzyżowania z ul. Szopienicką), ul. Krawczyka, ul. Rymarska i Plac Wyzwolenia (od przejazdu kolejowego przy ul. Zamkowej) będą wyłączone z ruchu od godziny 5:00 do 24:00. Mieszkańcy ul. Nałkowskiej i Rymarskiej będą mogli wjechać za okazaniem wjazdówki od ul. Szopienickiej i zaparkować samochód na parkingach przy lodowisku Jantor. Będzie to możliwe od soboty 24 lipca. Zakaz zatrzymywania się i parkowania na ul. Nałkowskiej będzie obowiązywał przez cały dzień 25 lipca.

Zmieniony zostanie również rozkład jazdy autobusów zwykle kursujących do osiedla Nikiszowiec. Zmianom podlegać będzie kursowanie linii nr 72, 108, 109, 292, 695, 920 oraz 930.

Restrykcje obowiązujące podczas odpustu

Ze względu na czas pandemii koronawirusa, impreza odbędzie się zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, a w cele zachowania dystansu społecznego powiększony w porównaniu z poprzednimi edycjami został teren odpustowy

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon