Święto Wojska Polskiego w Katowicach. Na niebie samoloty Sił Powietrznych

Nad Katowicami, z okazji Święta Wojska Polskiego, przelecą samoloty Polskich Sił Powietrznych. Sprawdź, kiedy będzie można je oglądać.

Planes 62880 1920

Hasło Święta Wojska Polskiego w 2021 roku brzmi „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”. Tegoroczne obchody zostały rozciągnięte w czasie i w przestrzeni, tak aby móc przeprowadzić je w sposób bezpieczny pod względem sanitarnym. Dlatego w ciągu dwóch dni, 14 i 15 sierpnia, na terenie całego kraju w aż 30 miejscowościach odbędą się Pikniki Wojskowe z pokazami, koncertami i zabawami.

Przelot jednostek Sił Powietrznych

W ramach obchodów święta, 14 sierpnia o godzinie 12 nad Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Katowicach odbędzie się przelot samolotów Polskich Sił Powietrznych C-295 CASA. Maszyny będą krążyć nad miastem i pojawią się także nad Parkiem Śląskim w Chorzowie. Przypomnijmy, że tego samego dnia w Katowicach odbędzie się etap wyścigu Tour de Pologne.

Maszyny warte miliony

Samoloty C-295 CASA służą przede wszystkim celom transportowym, zawierając najnowocześniejszy system nawigacyjny wraz ze stacją ostrzegawczą i wyrzutnią flar, która jest w stanie mylić wrogie systemy naprowadzania rakiet przeciwlotniczych. Wartość takiego samolotu to blisko 25 milionów dolarów, zaś koszt eksploatacji w przeliczeniu na jedną godzinę lotu wynosi 3 tysiące złotych.

Pikniki Wojskowe na Śląsku

Na terenie województwa śląskiego zaplanowano także Pikniki Wojskowe, które odbędą się 15 sierpnia w Koziegłowach oraz w Skoczowie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon