Szkoła rodzenia w Szpitalu Bonifratrów obchodzi I urodziny. Z tej okazji przygotowała dzień otwarty

Z okazji swoich pierwszych urodzin szkoła rodzenia w Szpitalu Bonifratrów zorganizuje dzień otwarty. Rodzice będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, wziąć udział w spacerze po porodówce oraz spotkać się z fizjoterapeutą. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca.

Szkoła Rodzenia Katowice
Szkoła Rodzenia Szpital Bonifratrów

Dzień otwarty w szkole rodzenia Szpitala Bonifratrów

W sobotę, 17 czerwca odbędzie się dzień otwarty z okazji pierwszych urodzin szkoły rodzenia w Szpitalu Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach przy ul. ks. Markiefki 87.

- Czy to normalne: czkawka, ulewania, ceglaste zabarwienie w pieluszce czy łuszczenie się skóry u noworodka? Jak powinna wyglądać rutyna pielęgnacyjna u nowo narodzonego maluszka? Jakie są zalety noszenia dziecka w chuście i dlaczego przyszła mama powinna dbać o kręgosłup? - na te i inne pytania odpowiedzą specjalistki podczas otwartego dnia szkoły rodzenia.

Warsztaty, spacer po porodówce oraz spotkanie z fizjoterapeutą

Dzień otwarty to propozycja dla par planujących lub spodziewających się dziecka. – Doskonale wiemy, jak wiele pytań kłębi się w głowach przyszłych i młodych rodziców, na większość z nich znamy odpowiedzi, dlatego podczas takiego dnia otwartego szkoły rodzenia chętnie się nimi dzielimy – tłumaczy Agata Wiczkowska, koordynatorka szkoły rodzenia, położna, konsultantka i edukatorka laktacyjna z katowickiego szpitala bonifratrów.

W ramach dnia otwartego zorganizowane zostaną cztery warsztaty tematyczne, na których każdy rodzic znajdzie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Dzień otwarty to symboliczny prezent dla katowiczan z okazji pierwszych urodzin szkoły rodzenia.

Tematami warsztatów będą:

  • Rutyna pielęgnacyjna u noworodka,
  • Chustonoszenie - warsztat dla rodziców spodziewających się dziecka,
  • Przygotowanie do sytuacji trudnych z noworodkiem (krztuszenie, ulewanie, bezdech - tzw zanoszenie się płaczem),

  • Zdrowy kręgosłup w ciąży, warsztat z fizjoterapeutką.

Każdy, kto chce wziąć udział w warsztatach powinien zapisać się na nie pod numerem telefonu +48 572335174 – obowiązuje kolejność zgłoszeń. Oprócz tego 17 czerwca będzie okazja, aby zwiedzić porodówkę z oddziałem położniczym i neonatologicznym Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach. Chętnych po oddziałach oprowadzać będzie jedna z położnych z bloku porodowego, instruktorka szkoły rodzenia. Zaplanowano 5 wycieczek w godz. 10, 11, 12, 13, 14 dla 10 osób każda. Chętni proszeni są o zapisy pod numerem tel.: 32 357 62 67 i pozostawienie numeru kontaktowego.

Organizator zastrzega, że w sytuacji gdy sala porodowa będzie w zajęta przez rodzącą, nie będzie można jej zwiedzić. Możliwe zmiany w planie zwiedzania.

Ani jednej wiecej katowice

Może Cię zainteresować:

Protest w Katowicach w sobotę 10 czerwca. "Mamy dość tego, że kobiety umierają na oddziałach patologii ciąży"

Autor: Katarzyna Pachelska

09/06/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon