Tomasz Dzierga wyruszył rowerem w długą podróż do Lizbony. Zbiera pieniądze dla chorej dziewczynki z Katowic, Zosi

Tomasz Dzierga, wykładowca w Szkole Policji w Katowicach, wyruszył na wyprawę rowerową z Siemianowic Śląskich do Lizbony. Przejedzie niemal 4000 kilometrów zbierając w tym czasie pieniądze na leczenie chorej dziewczynki, Zosi z Katowic.

Facebook/ „Ja jadę – Ty pomagasz”
Tomasz Dzierga wyruszył do Portugalii

Zosia ma 12 lat. – Od urodzenia dzielnie zmaga się z upartym przeciwnikiem – mózgowym porażeniem dziecięcym. Spora część jej codzienności to terapie i rehabilitacja, które pozwalają na pokonywanie pojawiających się trudności i dają szansę na kolejne kroki naprzód – pisze Tomasz Dzierga na portalu zrzutka.pl, gdzie zbiera dla dziewczynki pieniądze.

– Dlaczego Zosia? Od pewnego czasu zacząłem interesować się poszukiwaniem kolejnego dziecka, któremu moglibyśmy pomóc po Antosiu Radło z Czerwionki-Leszczyn. Fantastyczny chłopczyk, syn znajomego policjanta. I nagle olśniło mnie! Dlaczego mam szukać daleko, jak pracuję z kolegą – nadkomisarzem, który ma córkę wymagającą więcej uwagi, a także mnóstwa środków pieniężnych. Nie interesowałem się wcześniej jego życiem. Dopiero po wejściu na blog, który prowadzi jego żona, który poświęcony jest Zosi i przeczytanie paru postów spowodowało, że się wzruszyłem – wyjaśnia policjant.

Zbiórka założona została w porozumieniu z Fundacją Dzieciom Wspólnota „Zdążyć z pomocą”, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Pieniądze na rehabilitację Zosi można wpłacać tutaj.

Dodajmy, że dla wykładowcy w Szkole Policji w Katowicach to już kolejny charytatywny rajd. Tym razem policjant ma do pokonania 3725 kilometrów. Celem jest portugalska Lizbona. Jego start połączony został z piknikiem przy ul. Wróbla w Siemianowicach Śląskich. Towarzyszyli mu między innymi policjanci z siemianowickiej komendy, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Szkoły Policji w Katowicach. To jak Tomasz Dzierga radzi sobie na trasie można śledzić na fanpage „Ja jadę – Ty pomagasz”.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka

Rynek w Katowicach

Pieszy ma pierwszeństwo, ale nie przed tramwajem!