Tomasz Dzierga wyruszył rowerem w długą podróż do Lizbony. Zbiera pieniądze dla chorej dziewczynki z Katowic, Zosi

Tomasz Dzierga, wykładowca w Szkole Policji w Katowicach, wyruszył na wyprawę rowerową z Siemianowic Śląskich do Lizbony. Przejedzie niemal 4000 kilometrów zbierając w tym czasie pieniądze na leczenie chorej dziewczynki, Zosi z Katowic.

Facebook/ „Ja jadę – Ty pomagasz”
Tomasz Dzierga wyruszył do Portugalii

Zosia ma 12 lat. – Od urodzenia dzielnie zmaga się z upartym przeciwnikiem – mózgowym porażeniem dziecięcym. Spora część jej codzienności to terapie i rehabilitacja, które pozwalają na pokonywanie pojawiających się trudności i dają szansę na kolejne kroki naprzód – pisze Tomasz Dzierga na portalu zrzutka.pl, gdzie zbiera dla dziewczynki pieniądze.

– Dlaczego Zosia? Od pewnego czasu zacząłem interesować się poszukiwaniem kolejnego dziecka, któremu moglibyśmy pomóc po Antosiu Radło z Czerwionki-Leszczyn. Fantastyczny chłopczyk, syn znajomego policjanta. I nagle olśniło mnie! Dlaczego mam szukać daleko, jak pracuję z kolegą – nadkomisarzem, który ma córkę wymagającą więcej uwagi, a także mnóstwa środków pieniężnych. Nie interesowałem się wcześniej jego życiem. Dopiero po wejściu na blog, który prowadzi jego żona, który poświęcony jest Zosi i przeczytanie paru postów spowodowało, że się wzruszyłem – wyjaśnia policjant.

Zbiórka założona została w porozumieniu z Fundacją Dzieciom Wspólnota „Zdążyć z pomocą”, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Pieniądze na rehabilitację Zosi można wpłacać tutaj.

Dodajmy, że dla wykładowcy w Szkole Policji w Katowicach to już kolejny charytatywny rajd. Tym razem policjant ma do pokonania 3725 kilometrów. Celem jest portugalska Lizbona. Jego start połączony został z piknikiem przy ul. Wróbla w Siemianowicach Śląskich. Towarzyszyli mu między innymi policjanci z siemianowickiej komendy, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Szkoły Policji w Katowicach. To jak Tomasz Dzierga radzi sobie na trasie można śledzić na fanpage „Ja jadę – Ty pomagasz”.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon