Tragiczny wypadek na autostradzie A4 w Katowicach. Zginął kierowca motocykla

Dzisiaj, we wtorek 30 kwietnia 2024 r., na autostradzie A4 w Katowicach wydarzył się śmiertelny wypadek. Zginął 46-letni motocyklista. To już trzecia ofiara śmiertelna wypadków motocyklowych w czasie tej majówki w woj. śląskim.

Jak informuje policja, na autostradzie A4 w Katowicach na wysokości Centrum Handlowego 3 Stawy, przed godz. 16.00 w kierunku Krakowa, wydarzył się śmiertelny wypadek. Zderzyły się ze sobą motocykl oraz osobowy samochód marki Citroen.

W wyniku poniesionych w wypadku obrażeń śmierć na miejscu poniósł 46-letni motocyklista, mieszkaniec Mysłowic.

Przejazd autostradą jest nadal utrudniony.

To już trzeci śmiertelny wypadek z udziałem motocyklistów w tę majówkę w województwie śląskim. Dwa wypadki wydarzyły się wczoraj, w poniedziałek 29 kwietnia. Więcej: Majówka w województwie śląskim rozpoczęła się tragicznie. Jednego dnia zginęły dwie osoby jadące motocyklami, w tym 15-letnia dziewczynka

W Lyskach zginęła 15-letnia dziewczynka, podróżująca z 40-latkiem na motocyklu

Do pierwszego tragicznego zdarzenia na śląskich drogach doszło w poniedziałek 29 kwietnia po 15.00 na ulicy Dworcowej w Lyskach (powiat rybnicki). Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący motocyklem marki Honda, jadąc w kierunku Suminy, podczas wyprzedzania w miejscu zabronionym, w celu uniknięcia zderzenia z pojazdem jadącym z przeciwka, gwałtownie zjechał na prawy pas ruchu, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery energochłonne. W wyniku odniesionych obrażeń 15-letnia pasażerka, mieszkanka powiatu rybnickiego, poniosła śmierć na miejscu. 40-letni motocyklista został zabrany w stanie ciężkim do szpitala. Na czas trwania policyjnych czynności, przez kilka godzin na miejscu zdarzenia, ruch był całkowicie zablokowany. Śledczy wyjaśniają, pod nadzorem rybnickiej prokuratury, okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się, że byli to ojciec i córka. 40-latek musiał mieć amputowaną rękę.

25-latek zmarł na miejscu wypadku. Nie miał uprawnień do kierowania motocyklem

Minęły dwie godziny i doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku motocyklisty, tym razem w Wodzisławiu Śląskim. Po godz. 17.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło na ulicy Czarnieckiego.

  Mundurowi, wykonując na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora, wstępnie ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, kierujący motocyklem marki Yamaha, jadąc ulicą Czarnieckiego od strony ulicy Jastrzębskiej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W konsekwencji utracił panowanie nad motocyklem i zjechał na pobocze, gdzie z dużą siłą uderzył w ogrodzenie i przepusty drogowe. W wyniku odniesionych obrażeń, motocyklista zmarł. Jak się okazało, nie miał on uprawnień do kierowania motocyklem.

  Policjanci apelują o rozważną jazdę

  Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę.

  - Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo. Motocyklisto, zwolnij! Dojedź jednośladem bezpiecznie do celu! W szczególności apelujemy, aby motocykliści unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania - przestrzegają policjanci.

  Stróże prawa zwracają się też do kierowców samochodów z prośbą, żeby częściej zerkali w lusterka. Motocykle, ze względu na swoje gabaryty i osiągi, często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stając się przez to mniej widocznymi dla pozostałych uczestników ruchu. - Nagminne jest również rozpoczynanie manewru wyprzedzania bez zerknięcia w lusterko. Kierowcy samochodów muszą uświadomić sobie, jak ta z pozoru banalna czynność, nabiera w tym przypadku ogromnego znaczenia. Często okazuje się, że jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś zdrowie, a nawet życie - dodają policjanci

  Zatrzymanie usilowanie zabojstwa 02

  Może Cię zainteresować:

  Para zwyrodnialców prawie zamęczyła kobietę na śmierć. Złapali ich policjanci z Katowic i Żywca. Grozi im dożywocie

  Autor: Katarzyna Pachelska

  30/04/2024

  Kradziez czekoladki katowice 05

  Może Cię zainteresować:

  Rzecz to niesłychana, panowie pobili panów za... czekoladki. Takie rzeczy tylko w Katowicach

  Autor: Katarzyna Pachelska

  29/04/2024

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon