Tramwaj wykoleił się w Katowicach. Motorniczy prawdopodobnie zasłabł. 6 rannych pasażerów. Ruch tramwajów wstrzymany

W Katowicach na torowisku między przystankami Katowice Sokolska a Katowice Rondo im. Ziętka dziś, w niedzielę 2 czerwca 2024 r. wykoleił się tramwaj. Motorniczy prawdopodobnie zasłabł. Sześciu pasażerów zostało rannych. Są duże utrudnienia, zarówno w ruchu tramwajowym, jak i drogowym, bo Rondo zostało zamknięte dla ruchu.

Dzisiaj, w niedzielę 2 maja 2024 r., w Katowicach o godz. 17.30 wykoleił się złożony z dwóch wagonów tramwaj linii 6, jadący od przystanku Katowice Sokolska w kierunku przystanku Katowice Rondo im. Ziętka.

Wypadek tramwajowy w Katowicach

Jak informują policjanci, około godziny 17.30 motorniczy z niewyjaśnionych dotąd przyczyn (prawdopodobnie zasłabnięcie) utracił panowanie nad pojazdem szynowym, w wyniku czego tramwaj wypadł z torów, następnie wykoleił się i uderzył w słup trakcyjny.

Motorniczy w ciężkim stanie trafił do szpitala. Rannych zostało również 6 pasażerów.

Obecnie występują duże utrudnienia, zarówno w ruchu tramwajów, jak i drogowym. Wstrzymano ruch tramwajowy na odcinku Dąb Huta Baildon - Katowice Rynek, dotyczy to linii 0, 6, 13, 16, 23. Pojedyncze tramwaje zostały wycofane z przystanku Katowice Sokolska bez obsługiwania przystanków.

Wstrzymany ruch tramwajów

Tramwaje od przystanku Dąb Huta Baildon docierają do Rynku (Teatr Śląski) przez Grundmanna i Załęże. Tramwaje linii 13 i 16 od Wełnowca zawracają na przystanku Koszutka Słoneczna Pętla.

Autobusy linii 40, 807, 808, 814, 835, M4, M23 od Strefy Kultury NOSPR skręcają w prawo na Rondzie a następnie docierają do przystanku Katowice Aleja Korfantego ulicami Misjonarzy Oblatów, Chorzowską i Sokolską.

Ruch drogowy na Rondzie im. Ziętka został wstrzymany. Ul. Korfantego - od skrzyżowania ul. Misjonarzy Oblatów do ronda Ziętka na tym odcinku jest nieprzejezdna.

Na miejscu pracują służby pod nadzorem prokuratora. Ustalany jest szczegółowy przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

Dworzec autobusy katowice

Może Cię zainteresować:

Nocny pożar na podziemnym dworcu autobusowym w Katowicach. Zapaliło się paliwo z myjki ciśnieniowej

Autor: Katarzyna Pachelska

02/06/2024

Bociany mikolow 04

Może Cię zainteresować:

Plastikowe opakowanie po wędlinie zabiło małego bociana. Jego rodzic przyniósł je w dziobie do gniazda w Mikołowie

Autor: Katarzyna Pachelska

31/05/2024

Uderzyl w twarz

Może Cię zainteresować:

Katowice. Ten mężczyzna uderzył kobietę w twarz na ulicy Gliwickiej. Policja prosi o pomoc w znalezieniu podejrzanego

Autor: Katarzyna Pachelska

29/05/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon