Trwa modernizacja stadionu GKS Katowice. Otwarcie nowego zaplanowano dopiero na 2025 r.

Prace budowlane na stadionie przy ul. Upadowej trwają w najlepsze, niestety, od dawna było mówione, że otwarty będzie dopiero na rundę wiosenną w 2025 r. Z tego powodu modernizowany jest stary stadion przy ul. Bukowej. Tego wymagają przepisy Ekstraklasy.

Stary stadion gks

Doskonale nam znany obiekt, popularny Blaszok, pamięta jeszcze czasy... stalinizmu, otwarty bowiem został w 1955 r. Co prawda w swojej historii przeszedł trzy renowacje, nie zmienia to jednak faktu, że swoje odpracował i trzeba teraz postawić nowy stadion. Takie są zresztą wymogi licencyjne gry w Ekstraklasie, bowiem w 2024 r. GKS Katowice uzyskał awans z 2. miejsca I Ligi. Licencję dostał bez problemu, nowy stadion jest w jej ramach narzuconym warunkiem.

Nie dziwi zatem, że Trójkolorowi wakacje rozpoczęli od zakasania rękawów i mocnej modernizacji przechodzącego powoli na emeryturę stadionu. Wiadomo, że odbiór ze strony Ekstraklasy jest jak najbardziej pozytywny, na miejsce przybył przedstawiciel Ekstraklasa Live Park (firmy odpowiadającej za realizację transmisji meczów Ekstraklasy) i do przeprowadzanych robót odniósł się pozytywnie.

Jak mówi prezes GKS Katowice Krzysztof Nowak:

Świętowanie sukcesu, jakim był awans piłkarzy było intensywne, ale dla klubu stosunkowo krótkie. Ostatnie tygodnie były czasem bardzo wytężonych prac. Kieruję słowa podziękowania w stronę gospodarza obiektu, czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach, a także wszystkich zaangażowanych w ten proces pracowników GKS-u za wykonanie ogromu prac. Dzięki temu wypełnimy nasz cel, jakim było przygotowanie stadionu dla kibiców i to w jak największej liczbie.

Najważniejszym zadaniem, jakie czekał klub, było przygotowanie obiektu pod transmisje meczów Ekstraklasy, które stoją na o wiele wyższym poziomie niż analogiczne w przypadku I Ligi. Zamontowano nowe podesty pod kamery, ułatwiające obsługę technologii goal line, powstała strefa wozów transmisyjnych, co automatycznie spowodowało ułatwienie wjazdu samochodów na stadion. Jednocześnie nie naruszono ilości miejsc na sektorze 6, mieszczącym się obok wjazdu.

Na stadionie stworzono całkowicie nową lożę dla mediów, która znajduje się na szczycie sektora 3. Sam sektor ma bezpośrednie połączenie z lożą VIP, co także było wymogiem licencyjnym. Łatwiej będzie kibicować osobom z niepełnosprawnościami, dla których zmodernizowano ich trybunkę. Powiększono oczywiście liczbę miejsc parkingowych, klub bowiem słusznie zakłada o wiele większą frekwencję, która w zeszłym sezonie nie rzucała na kolana.

Na ten moment najważniejsze zadania na stadionie zostały wykonane. Obiekt przy ul. Bukowej gościł będzie mecze domowe Gieksiarzy w rundzie jesiennej sezonu 2024/2025. Później piłkarze przeniosą się zgodnie z planem na obiekt przy ul. Upadowej. Poza tym w najbliższym czasie spodziewajcie się uruchomienia dodatkowej puli karnetów i biletów na mecze.

GKS Katowice zacznie sezon u siebie 20 lipca meczem z Radomiakiem Radom.

Wszystkie informacje o biletach i karnetach znajdziecie tu – https://www.gkskatowice.eu/page/karnety.

Jarmark U Babci Anny, Nikiszowiec, Katowice

Może Cię zainteresować:

Jarmark U Babci Anny na katowickim Nikiszowcu odbędzie się 28 lipca 2024 roku. Ponad 170 stoisk i inne atrakcje

Autor: Katarzyna Pachelska

02/07/2024

Ul warszawskaspacer po kato youtube 1920x1080

Może Cię zainteresować:

Wideospacer ulicą Warszawską w Katowicach, znaną nie tylko z okazałych kamienic, ale i willi miejskich

Autor: Katarzyna Pachelska

30/06/2024

Katowice nowy stadion budowa 12

Może Cię zainteresować:

Nowy stadion miejski w Katowicach będzie gotowy w tym roku, ale nie na wielki powrót GKS-u do Ekstraklasy. Zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

21/06/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon