Tysiąc biegaczy weźmie udział w Festiwalu Biegowym im. Wojciecha Korfantego

W najbliższą niedzielę (14 kwietnia) na ulicach Katowic rozegrany zostanie Festiwal Biegowy im. Wojciecha Korfantego. Zawodnicy na 10-kilometrowa trasę wyruszą z placu Sejmu Śląskiego, finiszować będą na Muchowcu. W związku z zawodami część Placu Sejmu Śląskiego od soboty będzie wyłączona z użytkowania, a w niedzielę czasowych utrudnień można spodziewać się na ulicy Lompy, Wojewódzkiej, Krasińskiego, Granicznej i Sikorskiego.

fot. KAW
Festiwal Biegowy im Wojciecha Korfantego Katowice

Bieg główny na dystansie 10 km. Za metą strefy tematyczne z atrakcjami

Na trasę 10-kilometrowego biegu zawodnicy ruszą o godz. 13.30 z Placu Sejmu Śląskiego, skąd ulicami: Lompy, Krasińskiego, Graniczną i Sikorskiego dotrą do Doliny Trzech Stawów, by finalnie przekroczyć linię mety na Muchowcu. Tam też odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, które rozpoczną się o godz. 14.00. Biegi te rozgrywane będą na dystansach: 50 (dla dzieci do lat 6), 100 (7 i 8 lat), 200 (9 i 10 lat), 400 (11 i 12 lat) i 600 metrów (13-15 lat) w kategoriach zarówno dziewcząt jak i chłopców.

- Dodatkowo na Muchowcu na kibiców i uczestników wydarzenia będą czekały strefy tematyczne z licznymi atrakcjami – zapowiada Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Za metą biegu na 10 km znajdować się będzie Strefa Fundacji Promocji Nauki i Sportu Akademickiego oraz Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego. Tutaj dla chętnych uczestników biegu studenci fizjoterapii przygotują stanowiska do odnowy biologicznej i masażu. Natomiast przy torze, na którym będą odbywały się biegi dla dzieci zlokalizowana zostanie Strefa Laserowych Potyczek (dostępna od godz. 10 do 16), umożliwiająca rywalizację w laserowym paintballu. Z kolei obok mety ulokowana będzie Strefa Decathlonu - strefa zabaw i gier z przygotowanym torem przeszkód dla najmłodszych.

Najszybsi dostaną (nie tylko) puchary i bony podarunkowe

Do startu w biegu na dystansie 10 km zgłosiło się 700 zawodników, natomiast w biegach dla dzieci i młodzieży - ponad 300. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Dla najszybszych zawodników przewidziane są puchary, bony podarunkowe oraz w przypadku biegu na 10 km nagrody pieniężne.

Jak podaje katowicki urząd miasta w związku z organizacją wydarzenia i zlokalizowaniem biura zawodów w budynku Instytucji Kultury - Katowice Miasto Ogrodów, część Placu Sejmu Śląskiego będzie wyłączona z użytkowania od soboty (13 kwietnia). Biuro zawodów będzie czynne 13 kwietnia między godz. 9, a 14 (bieg na 10 km i biegi dla dzieci) oraz 14 kwietnia od godz. 9 do 12.45 (bieg na 10 km). W niedzielę od godz. 12 do 13.45 na Muchowcu uruchomione zostanie biuro zawodów biegów.

W samą niedzielę, 14 kwietnia, na trasie biegu, a więc ulicach: Lompy, Wojewódzkiej, Krasińskiego, Granicznej i Sikorskiego nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu samochodowego. Ratusz zapowiada, że trwać będzie ono od godz. 13 do przebiegnięcia ostatniego zawodnika jednak nie później niż do godz. 13.30. Na części ul. Trzech Stawów oraz na parkingu na Muchowcu ograniczenia w ruchu będą występowały od godz. 13 do 15.

Korfanty rebelia 05

Może Cię zainteresować:

Punkowiec Korfanty, czyli grzeszna przyjemność. Recenzja spektaklu "Korfanty. Rebelia!" w Teatrze Śląskim

Autor: Redakcja

18/01/2024

Pod Czas IPN Katowice z Mirosławem Węckim o Wojciechu Korfantym

Może Cię zainteresować:

Podcasty IPN Katowice na Spotify. Odcinków cyklu PodCzas przybywa, w najnowszym o Korfantym mówi dr Mirosław Węcki

Autor: Redakcja

20/04/2023

Ignacy Walek Nendza foto

Może Cię zainteresować:

Zmarł Ignacy Walek Nendza – wychowawca Jerzego Kukuczki i pokoleń śląskich wspinaczy

Autor: Michał Wroński

12/04/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon