Ukraińcy i Rosjanie mogą zagrać przeciwko sobie w finale IEM w Katowicach

Drużyny z Ukrainy i Rosji mogą zagrać przeciwko sobie w finale Intel Extreme Masters 2022 w Katowicach. - Dla graczy to również ciężka sytuacja. Zdecydowali jednak, że turniej odbędzie się normalnie - powiedział Adrian Kostrzębski, rzecznik ESL Poland.

ARC
IEM Katowice

W piątek, 25 lutego, w Katowicach rozpoczynają się finały 10. edycji Intel Extreme Masters. Publiczność po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, wraca do Spodka, gdzie przygotowano kilka tysięcy miejsc. Zabraknie jednak strefy IEM Expo, której organizacja wciąż była utrudniona z powodu obostrzeń.

- Jak co roku Intel Extreme Masters Katowice będzie gospodarzem turniejów w dwóch kategoriach - Counter-Strike: Global Offensive (CS GO) oraz StarCraft II. W walce o znaczną część z puli nagród wynoszącej ponad półtora miliona dolarów oraz puchary zostało już tylko sześć drużyn CS:GO oraz ośmiu zawodników StarCraft II - informują organizatorzy z ESC Poland.

Ukraińcy i Rosjanie mogą zagrać przeciwko sobie w finale IEM

Atak Rosji na Ukrainę to temat, który dotknął także rozgrywek e-sportowych. W finale Intel Extreme Masters biorą udział drużyny z Ukrainy oraz Rosji - NAVI oraz Gambit. W NAVI - pod ukraińską flagą - grają zarówno gracze narodowości ukraińskiej, jak i rosyjskiej. Gambit to z kolei zespół złożony z Rosjan i jednego Kazacha.

- Rosja zaatakowała Ukrainę (...) Nie możemy udawać, że wszystko jest w porządku. Nie jest. Jesteśmy zdruzgotani. Próbujemy zachować spokój, dbać o siebie, naszych bliskich i tych, którzy potrzebują pomocy. Jesteśmy w tym razem i razem przez to przejdziemy. - napisali na Twitterze przedstawiciele NAVI.

Drabinka turnieju układa się w taki sposób, że NAVI oraz Gambit mogą zagrać ze sobą w finale IEM 2022.

- Przeprowadziliśmy konsultacje ze wszystkimi drużynami, które biorą udział w turnieju. Dla graczy to również ciężka sytuacja. Zdecydowali jednak, że turniej odbędzie się normalnie - powiedział Adrian Kostrzębski, rzecznik ESL Poland.

Jednocześnie organizatorzy odwołali planowaną na piątek, 25 lutego, konferencję prasową z udziałem NAVI.

- Uprzejmie prosimy o nie poruszanie tematów dotyczących aktualnej sytuacji w Ukrainie w wywiadach, podczas konferencji, itp. Jak wspominaliśmy, gracze muszą się przede wszystkim skupić na rozgrywkach, więc jeżeli pojawią się pytania wrażliwej natury, będziemy zmuszeni przerwać wywiad lub spotkanie prasowe - czytamy w komunikacie ESL Poland.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon