Vaillant, ten od kotłów, będzie miał śląskie biuro w wieżowcach .KTW. Najpierw w niższym, potem - w wyższym

Firma Vaillant, dostawca technologii grzewczej i wentylacyjnej otwiera w .KTW I swoje drugie biuro w Polsce, w którym zajmie się wielkoskalowymi projektami cyfrowymi oraz optymalizacją wewnętrznych procesów biznesowych.

Grupa Vaillant wprowadziła się do biurowców kompleksu .KTW przy Spodku w Katowicach. Firma zajęła powierzchnię 900 mkw. w .KTW I (czyli niższym biurowcu), a docelowo przeprowadzi się do .KTW II, gdzie zwiększy przestrzeń biurową do 1400 mkw.

Grupa Vaillant kolejnym najemcą kompleksu biurowców .KTW

Vaillant jest międzynarodową firmą z siedzibą w Remscheid w Niemczech. Światowy lider na rynku grzewczym oferuje technologie do ogrzewania, chłodzenia i zaopatrywania w ciepłą wodę budynków, które przyczyniają się do skutecznego kształtowania transformacji energetycznej. Dostarcza m.in. ekologiczne pompy ciepła i wydajne kotły gazowe. W Polsce prowadzi swoje biuro sprzedaży w Warszawie. W 2022 roku firma świętowała 30-lecie działalności na polskim rynku i wraz z rozwojem spółki postanowiła otworzyć nowy rozdział. Zdecydowała się na rozbudowę działu IT Grupy oraz Data, Business Intelligence & Analytics. W planach jest także utworzenie nowoczesnego centrum IT w Katowicach.

– Katowice zwiększają pulę talentów w dziedzinie IT i danych. Dostrzegliśmy również, że umacniają swoją pozycję jako główne centrum technologiczne w Europie. Teraz jest właściwy czas na dokonanie tak znaczącej inwestycji – mówi Steffen Ascher, CIO Grupy Vaillant. – Od początku wyobrażaliśmy sobie naszą nową globalną siedzibę w Katowicach jako miejsce pracy, które pielęgnuje osobistą i zespołową komunikację wśród naszych pracowników. Budynek .KTW daje nam możliwość zgromadzenia wszystkich naszych talentów pod jednym dachem. Sam budynek wyróżnia się w Katowicach, oferując otwarte przestrzenie biurowe do współpracy, natomiast zastosowane zasady zielonego budownictwa są spójne z naszymi wartościami ESG w Grupie Vaillant. Cieszymy się, że nasza pierwsza siedziba znajduje się w tak tętniącej życiem lokalizacji – dodaje Steffen Ascher.

W wyższym biurowcu .KTW już działają biura

Podstawą działalności biznesowej Grupy Vaillant jest zrównoważony rozwój, dostrzegalny w takich aspektach jak czerpanie z zasobów naturalnych, zatrudnianie czy budowanie relacji społecznych. Filozofia przedsiębiorstwa była jednym z głównych czynników decydujących o wyborze właśnie biurowców .KTW na swoją nową siedzibę. Kompleks biurowy .KTW został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i odpowiedzialnych systemów zarządzania, co potwierdza m.in. uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent oraz WELL Health&Safety.

Wśród wprowadzonych rozwiązań można wymienić:

  • stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych w garażu podziemnym,
  • dostosowanie biurowców do potrzeb rowerzystów,
  • inteligentny system sterowania,
  • szybkie windy o niskim poborze mocy,
  • klimatyzację z efektywnym odzyskiem ciepła,
  • rozwiązania ograniczające poziom hałasu,
  • bioróżnorodną zieleń na terenie zewnętrznym.
– Wysoki standard budynku i atrakcyjna forma rozwijania działalności biznesowej pod jednym adresem to dwa podstawowe elementy, na które zwracają uwagę firmy poszukujące nowego miejsca na prowadzenie działalności i właśnie to oferuje kompleks biurowy .KTW. Cieszymy się, że Vaillant docenił również duch zrównoważonego rozwoju, jaki towarzyszył powstawaniu budynków. Ukierunkowanie na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania to aspekt, który nas łączy i jestem przekonany, że jest to doskonały początek owocnej współpracy. Przedsiębiorstwo z blisko 150-letnią historią doskonale wie, co jest potrzebne do skutecznego rozwoju biznesu. Jest nam niezwykle miło, że .KTW jest postrzegane właśnie jako miejsce wielu możliwości – mówi Kamil Krępa, Leasing & Asset Director w TDJ Estate.

Oficjalne pozwolenie na użytkowanie Biurowiec .KTW II uzyskał w lutym 2022. W listopadzie 2022 roku pierwsi najemcy rozpoczęli w jego murach swoją działalność operacyjną.

Biuro SD Worx w biurowcu KTW II w Katowicach 3

Może Cię zainteresować:

Mają biuro na 24. piętrze .KTW II z obłędnym widokiem na Katowice. Czy tu da się w ogóle skupić na pracy?!

Autor: Katarzyna Pachelska

21/12/2022

Katowice 22 11 13 T Staniek 0832

Może Cię zainteresować:

Katowice w cieniu... czarnych klocków. Drapacz chmur .KTW II góruje nad okolicą. A do tego Spodek, MCK, Altus, rondo. Zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

28/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon