Mają biuro na 24. piętrze .KTW II z obłędnym widokiem na Katowice. Czy tu da się w ogóle skupić na pracy?!

Firma SD Worx otworzyła nowe biuro w wyższym biurowcu kompleksu .KTW przy Spodku. Znajduje się ono na 24. piętrze.

SD Worx, wiodący europejski dostawca rozwiązań kadrowo-płacowych, uruchomił biuro w drugiej wieży kompleksu .KTW, zlokalizowanego w sąsiedztwie katowickiego Spodka. Do dyspozycji pracowników jest 1478 m kw. nowoczesnej i dopasowanej do potrzeb przestrzeni z widokiem na Katowice.

Biuro na 24. piętrze wyższej wieży kompleksu .KTW

To nie jest pierwsza lokalizacja biur SD Worx w kompeksie .KTW. W 2021 roku SD Worx uruchomił w niższym biurowcu .KTW I centrum operacyjne i usługowe, w którym zajmuje się naliczaniem płac, administracją kadrową, a także oferowaniem rozwiązań służących zarządzaniem pracownikami oraz rejestracją czasu pracy. Utworzenie siedziby firmy w Polsce to element strategii mającej na celu dalszą ekspansję na Europę Środkowo-Wschodnią. Obecnie firma ma biura w 22 krajach, co pozwala jej kierować swoje usługi bezpośrednio do 28 państw.

– Katowice postrzegamy jako atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu, dlatego od początku wiedzieliśmy, że nasze ambitne plany chcemy realizować właśnie tutaj. W 2022 roku potroiliśmy zatrudnienie w porównaniu do 2021 roku. Obecnie zespół liczy 130 pracowników i wciąż go rozbudowujemy, również dzięki nowoczesnym i bezpiecznym przestrzeniom biurowym. Cieszymy się, że ponownie otworzyliśmy swoją siedzibę w kompleksie .KTW, który pod każdym względem spełnia nasze oczekiwania. To dla nas bardzo ważna lokalizacja, otwierająca drogę do dalszego rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Lalit Gupta, dyrektor zarządzający - Europa Wschodnia, SD Worx Poland.

Zaczynali w inkubatorze

Początkowo SD Worx zajął w .KTW I kilkadziesiąt stanowisk pracy w inkubatorze, który powstał z myślą o podmiotach dopiero wchodzących na katowicki rynek i chcących mieć gwarancję elastycznego rozwoju. Firma deklarowała wtedy chęć sukcesywnego wzrostu w obrębie kompleksu, a plany urzeczywistniły się w czerwcu 2022 r. SD Worx podpisał umowę na wynajem 1478 mkw. powierzchni (o 878 mkw. więcej niż wcześniej) na 24. piętrze biurowca .KTW II i przystąpił do prac aranżacyjnych. Dziś zespół pracuje już w nowym biurze.

– Z nieukrywaną radością obserwowaliśmy, jak SD Worx wzrastał w murach .KTW I i umacniał swoją pozycję na katowickim rynku. Rok wystarczył, by znacznie rozbudował zespół i odczuł konieczność przeprowadzki na większą powierzchnię. Cieszymy się, że wybór nowego biura znów padł na .KTW, co potwierdza, że zaproponowana przez nas elastyczność biznesowa się sprawdza. Inkubator spełnił swoją rolę i stał się dla SD Worx trampoliną do kontynuacji rozwoju w wyższym biurowcu – komentuje Bartłomiej Solik, partner zarządzający w TDJ Estate.

SD Worx ma ponad 75-letnie doświadczenie w obszarze płac i zarządzania zasobami ludzkimi. Znajduje się w piątce największych podmiotów o tym profilu na świecie. Poprzez uruchamianie własnych biur w kolejnych częściach Europy oraz budowanie sieci partnerskiej firma dostarcza swoje rozwiązania do 150 krajów, gdzie obsługuje ponad 82 tys. małych i dużych organizacji prowadzących działalność we wszystkich branżach.

SD Worx to druga firma, która rozpoczęła działalność w biurowcu .KTW II po uzyskaniu przez budynek pozwolenia na użytkowanie w lutym 2022 r. Swoją siedzibę ma tu już Ammega, a w trakcie przeprowadzki są PwC Service Delivery Center, LQK Europe i Rise.pl.

Katowice 22 11 13 T Staniek 0832

Może Cię zainteresować:

Katowice w cieniu... czarnych klocków. Drapacz chmur .KTW II góruje nad okolicą. A do tego Spodek, MCK, Altus, rondo. Zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

28/11/2022

Biurowce .KTW

Może Cię zainteresować:

Biurowce .KTW z nagrodą SARP 2022 w kategorii Budynek Biurowy, Oświaty lub Administracji

Autor: Katarzyna Pachelska

28/06/2022

Atal Olimpijska Katowice 7

Może Cię zainteresować:

Najdroższe (nawet za 2 mln zł) apartamenty w najwyższym budynku Atal Olimpijska już zarezerwowane albo kupione

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wizualizacja biura Grant Thornton w Face2Face

Kolejna firma przenosi biuro do kompleksu Face2Face

Biurowce KTW w Katowicach Inwestycja TDJ Estate

Firma LKQ Europe przenosi się do wyższego biurowca .KTW

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?

Kompleks biurowców .KTW w Katowicach

Najwyższy budynek Katowic na finiszu