Mają biuro na 24. piętrze .KTW II z obłędnym widokiem na Katowice. Czy tu da się w ogóle skupić na pracy?!

Firma SD Worx otworzyła nowe biuro w wyższym biurowcu kompleksu .KTW przy Spodku. Znajduje się ono na 24. piętrze.

SD Worx, wiodący europejski dostawca rozwiązań kadrowo-płacowych, uruchomił biuro w drugiej wieży kompleksu .KTW, zlokalizowanego w sąsiedztwie katowickiego Spodka. Do dyspozycji pracowników jest 1478 m kw. nowoczesnej i dopasowanej do potrzeb przestrzeni z widokiem na Katowice.

Biuro na 24. piętrze wyższej wieży kompleksu .KTW

To nie jest pierwsza lokalizacja biur SD Worx w kompeksie .KTW. W 2021 roku SD Worx uruchomił w niższym biurowcu .KTW I centrum operacyjne i usługowe, w którym zajmuje się naliczaniem płac, administracją kadrową, a także oferowaniem rozwiązań służących zarządzaniem pracownikami oraz rejestracją czasu pracy. Utworzenie siedziby firmy w Polsce to element strategii mającej na celu dalszą ekspansję na Europę Środkowo-Wschodnią. Obecnie firma ma biura w 22 krajach, co pozwala jej kierować swoje usługi bezpośrednio do 28 państw.

– Katowice postrzegamy jako atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu, dlatego od początku wiedzieliśmy, że nasze ambitne plany chcemy realizować właśnie tutaj. W 2022 roku potroiliśmy zatrudnienie w porównaniu do 2021 roku. Obecnie zespół liczy 130 pracowników i wciąż go rozbudowujemy, również dzięki nowoczesnym i bezpiecznym przestrzeniom biurowym. Cieszymy się, że ponownie otworzyliśmy swoją siedzibę w kompleksie .KTW, który pod każdym względem spełnia nasze oczekiwania. To dla nas bardzo ważna lokalizacja, otwierająca drogę do dalszego rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Lalit Gupta, dyrektor zarządzający - Europa Wschodnia, SD Worx Poland.

Zaczynali w inkubatorze

Początkowo SD Worx zajął w .KTW I kilkadziesiąt stanowisk pracy w inkubatorze, który powstał z myślą o podmiotach dopiero wchodzących na katowicki rynek i chcących mieć gwarancję elastycznego rozwoju. Firma deklarowała wtedy chęć sukcesywnego wzrostu w obrębie kompleksu, a plany urzeczywistniły się w czerwcu 2022 r. SD Worx podpisał umowę na wynajem 1478 mkw. powierzchni (o 878 mkw. więcej niż wcześniej) na 24. piętrze biurowca .KTW II i przystąpił do prac aranżacyjnych. Dziś zespół pracuje już w nowym biurze.

– Z nieukrywaną radością obserwowaliśmy, jak SD Worx wzrastał w murach .KTW I i umacniał swoją pozycję na katowickim rynku. Rok wystarczył, by znacznie rozbudował zespół i odczuł konieczność przeprowadzki na większą powierzchnię. Cieszymy się, że wybór nowego biura znów padł na .KTW, co potwierdza, że zaproponowana przez nas elastyczność biznesowa się sprawdza. Inkubator spełnił swoją rolę i stał się dla SD Worx trampoliną do kontynuacji rozwoju w wyższym biurowcu – komentuje Bartłomiej Solik, partner zarządzający w TDJ Estate.

SD Worx ma ponad 75-letnie doświadczenie w obszarze płac i zarządzania zasobami ludzkimi. Znajduje się w piątce największych podmiotów o tym profilu na świecie. Poprzez uruchamianie własnych biur w kolejnych częściach Europy oraz budowanie sieci partnerskiej firma dostarcza swoje rozwiązania do 150 krajów, gdzie obsługuje ponad 82 tys. małych i dużych organizacji prowadzących działalność we wszystkich branżach.

SD Worx to druga firma, która rozpoczęła działalność w biurowcu .KTW II po uzyskaniu przez budynek pozwolenia na użytkowanie w lutym 2022 r. Swoją siedzibę ma tu już Ammega, a w trakcie przeprowadzki są PwC Service Delivery Center, LQK Europe i Rise.pl.

Katowice 22 11 13 T Staniek 0832

Może Cię zainteresować:

Katowice w cieniu... czarnych klocków. Drapacz chmur .KTW II góruje nad okolicą. A do tego Spodek, MCK, Altus, rondo. Zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

28/11/2022

Biurowce .KTW

Może Cię zainteresować:

Biurowce .KTW z nagrodą SARP 2022 w kategorii Budynek Biurowy, Oświaty lub Administracji

Autor: Katarzyna Pachelska

28/06/2022

Atal Olimpijska Katowice 7

Może Cię zainteresować:

Najdroższe (nawet za 2 mln zł) apartamenty w najwyższym budynku Atal Olimpijska już zarezerwowane albo kupione

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon