W Fabryce Porcelany przebywa ponad 50 osób z Ukrainy. Rozpoczęły się tam pierwsze zajęcia z nauki języka polskiego

W Fabryce Porcelany w Katowicach od ponad tygodnia działa punkt pomocy dla ukraińskich uchodźców. Teraz, jak informuje Fundacja Giesche, rozpoczęły się pierwsze zajęcia z nauki języka polskiego.

FB/ Fundacja Giesche
Zajęcia językowe w Fabryce Porcelany

Fundacja Giesche udostępniła w Fabryce Porcelany miejsce dla kilkudziesięciu osób. Na miejscu zorganizowano psychologiczne wsparcie dla uchodźców, są też prowadzone zajęcia dla dzieci. W mijającym tygodniu w Fabryce Porcelany przebywały 53 osoby z Ukrainy, wśród nich 25 dzieci.

– Zapewniamy im między innymi nocleg, jedzenie, opiekę lekarską i psychologiczną, naukę języka polskiego, szukamy też z nimi pracy. Jednak to co jest potrzebne najbardziej to zadbanie o ich zdrowie. Część osób musi kontynuować leczenie rozpoczęte w Ukrainie – podkreślają w Fundacji Giesche.

Tymczasem w Fabryce Porcelany odbyły się już pierwsze zajęcia z nauki języka polskiego przygotowane dla gości z Ukrainy. – Ich zorganizowanie było możliwe dzięki uprzejmości Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz zaangażowaniu prof. dr hab. Jolanty Tambor, dr Małgorzaty Smereczniak i Pauliny Stasiak – informuje Fundacja. Zajęcia będą odbywać się regularnie, dwa razy w tygodniu.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Fabryka Porcelany punkt pomocy Ukraińcom

Punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy w Fabryce Porcelany

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Od roku akademickiego 2021/2022 studentom medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w nauce będzie pomagał... „Wirtualny Pacjent”.

Studenci ŚUM będą leczyć wirtualnego pacjenta

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Rynek w Katowicach

Pieszy ma pierwszeństwo, ale nie przed tramwajem!

Youtuberzy katowice

Youtuberzy z Katowic. Gwiazdy polskiego...

Maszyna do parkowania katowice

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach....