W kamienicy przy Rynku w Katowicach ma powstać duża restauracja McDonald's. Sklep z tkaninami musi się wynieść

Sieć McDonald's patrzy łakomym wzrokiem na katowicki Rynek. W kamienicy na rogu Rynku i al. Korfantego, gdzie dziś jeszcze znajduje się sklep z tkaninami (ale na dniach się wyprowadzi), sieć chce otworzyć nową restaurację.

Sklep z tkaninami Tina, znajdujący się na parterze narożnej, zabytkowej (jednej z najstarszych w tej okolicy) kamienicy między Rynkiem a al. Korfantego w Katowicach (jego adres to al. Korfantego 1 lub Rynek 6) szykuje się do przeprowadzki. Istniał w tym miejscu od 10 lat. Codziennie przechodzą obok niego tysiące ludzi, bo tuż obok jest popularny przystanek tramwajowy Katowice Rynek, i ciąg pieszy prowadzący do Spodka wzdłuż al. Korfantego.

Zamiast sklepu z tkaninami przy katowickim Rynku będzie McDonald's

Na drzwiach sklepu wisi kartka "Uwaga! Od połowy grudnia 2023 zapraszamy do nowej lokalizacji sklepu Katowice ul. Warszawska 12. Zapraszamy".

- Czemu się przeprowadzacie? Co tu teraz będzie - pytam panie ekspedientki. - Musimy się wyprowadzić, bo będą tu robić nowego McDonald'sa - słyszę w odpowiedzi.

O tym, że McDonald's ma chrapkę na lokal przy Rynku mówi się w Katowicach od kilku miesięcy. Sama sieć nie chce na razie nic powiedzieć.

- W ramach rozwoju sieci McDonald’s zakładamy nowe inwestycje w różnych regionach Polski, również w województwie śląskim. Niemniej, na obecnym etapie nie udzielamy informacji na temat ewentualnego otwarcia nowej restauracji w Katowicach. Informację o nowych restauracjach przesyłamy do lokalnych mediów w dniu otwarcia - mówi Patryk Kober, koordynator w dziale Impact McDonald’s Polska

Przypomnijmy, że McDonald's ma w centrum Katowic trzy lokale - w tym kultowy, najstarszy w woj. śląskim lokal i jeden z pierwszych w Polsce przy ul. Stawowej, który właśnie obchodzi 31-lecie działalności. Drugi to ten na dworcu PKP, a trzeci - na 2. piętrze Galerii Katowickiej.

Od człowieka znającego branżę nieruchomości w Katowicach słyszymy, że nowy lokal McDonald'sa przy katowickim Rynku ma być duży, dwupoziomowy, a sieć rozważa po otwarciu nowej restauracji likwidację lokalu przy ul. Stawowej.

Jedna z najstarszych kamienic przy katowickim Rynku

Narożna kamienica przy al. Korfantego1/Rynku 6 została wybudowana w 1869 roku przez bogatego Żyda Abrahama Goldsteina, który przeznaczył ją od razu na sprzedaż. Później nieruchomość często zmieniała właścicieli, była też kilkukrotnie przebudowywana. W latach 90. XIX w. na parterze mieścił się jeden z pierwszych śląskich salonów samochodowych – Benz-Automobil. Za to po II wojnie działał tu przez kilkadziesiąt lat popularny bar mleczny Centralny. Kamienica jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków. Należy do Skarbu Państwa i jest w zarządzie Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach.

Więcej o najstarszym fragmencie zabudowy katowickiego Rynku: Świadkowie pierwszych lat Katowic. Jedyny ocalały fragment najstarszej miejskiej zabudowy rynku

Fabryka park katowice 12

Może Cię zainteresować:

Park handlowy Fabryka Park w Katowicach Piotrowicach otworzy się na raty. Jako pierwszy sklep - Action

Autor: Katarzyna Pachelska

06/12/2023

Lotto

Może Cię zainteresować:

20 Lottomilioner w Katowicach. Ktoś w naszym mieście trafił "szóstkę" w sobotnim losowaniu Lotto

Autor: Katarzyna Pachelska

04/12/2023

Plac sejmu slaskiego katowice2

Może Cię zainteresować:

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o nowych zasadach parkowania w Katowicach. Nawet 8,40 za godzinę

Autor: Patryk Osadnik

01/12/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon