Park handlowy Fabryka Park w Katowicach Piotrowicach otworzy się na raty. Jako pierwszy sklep - Action

Nowy park handlowy Fabryka Park w Katowicach otworzy się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia 2023, ale - co ciekawe - na raty. Pierwszy sklep będzie czynny już w tym tygodniu, w czwartek 7 grudnia.

Nowy park handlowy pod nazwą „Fabryka Park”, zlokalizowany w katowickiej dzielnicy Piotrowice zostanie otwarty przed świętami Bożego Narodzenia. Jeden element tego kompleksu handlowego działa od 30 listopada - to market Kaufland, ulokowany w osobnym budynku. Więcej o tym Kauflandzie: Nowy market Kaufland w Katowicach już otwarty. Ma dużą ladę z wędlinami i serem, bo "Ślązacy lubią kupować w ten sposób"

Otwarcie retail parku Fabryka Park w Katowicach tuż-tuż

Park handlowy powstał w dzielnicy Piotrowice, w rejonie ulic Tadeusza Kościuszki i Armii Krajowej, przy Rondzie imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, i niedaleko stacji kolejowej Katowice Piotrowice, a także przystanku autobusowego Piotrowice Fabryka Maszyn. To dawny teren firmy Famur (która dalej działa w sąsiedztwie, jest tu m.in. hala Famuru, ale i mały biurowiec). Na tym terenie Famur miał wybudować duży biurowiec, ale z tych planów nic nie wyszło. Więcej: Tak miał wyglądać nowy biurowiec Famuru w Katowicach. Zamiast niego będzie market

Oficjalny adres Fabryka Parku to ul. Armii Krajowej 45.

Jakie sklepy w parku handlowym Fabryka Park?

Na powierzchni 9 tys. mkw. znajdą się placówki handlowe o zróżnicowanym asortymencie. Zaplanowano otwarcie etapowe, z rozpoczęciem jeszcze w tym roku. W pierwszej kolejności do dyspozycji klientów zostaną oddane lokale sieciowych, ogólnopolskich najemców tj.:

  • drogeria Rossmann,
  • sklep Action
  • sklepy będące częścią Pepco Group – Pepco i Dealz,
  • sklep z meblami i dekoracjami Jysk,
  • dyskont niespożywczy Tedi,
  • sklep zoologiczny Maxi,
  • salon optyczny Ziko – Optyk.

Ofertę uzupełnią Piekarnia Kłos oraz sklep z tradycyjną żywnością Bacówka. W kolejnych etapach pojawi się elektromarket Media Expert oraz inni najemcy, którzy uzupełnią ofertę parku.

Już wiadomo, że jako pierwszy otworzy się w czwartek 7 grudnia sklep Action. To będzie czwarta placówka tej sieci dyskontów w Katowicach. Sklep będzie czynny w godz. 9-21.

Większe otwarcie Fabryka Parku odbędzie się w piątek 15 grudnia. Wtedy zostaną otwarte takie sklepy jak Jysk (jak czytamy na plakatach w witrynie sklepu zapowiadane są 60 proc. przeceny tego dnia), Tedi, Bacówka. Prawdopodobnie Rossmann zostanie otwarty jeszcze później.

Warto pamiętać, że najbliższe dwie niedziele (10 i 17 grudnia) są niedzielami handlowymi.

Carrefour galeria katowicka 08

Może Cię zainteresować:

Carrefour zastąpił Stokrotkę w Galerii Katowickiej. Jest w nim m.in.... asortyment wielkomiejski

Autor: Katarzyna Pachelska

06/12/2023

Lotto

Może Cię zainteresować:

20 Lottomilioner w Katowicach. Ktoś w naszym mieście trafił "szóstkę" w sobotnim losowaniu Lotto

Autor: Katarzyna Pachelska

04/12/2023

Jarmark katowice t staniek 23

Może Cię zainteresować:

Najbardziej kolorowe miejsce na Śląsku – katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Zobaczcie, jak tu pięknie

Autor: Katarzyna Pachelska

03/12/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon