W Katowicach już 50-latek jest seniorem. Sportowa Senioriada zacznie się 14 sierpnia

Katowice organizują w sierpniu Sportową Senioriadę. Zamysł zacny, bo regularna aktywność w dojrzałym wieku czyni cuda. Ale Katowice do grona seniorów zaliczają już 50-latków!

Pixabay
Nordic walking pixabay

Katowicka Sportowa Senioriada zaczyna się już 14 sierpnia. Urzędnicy przekonują, że aktywność fizyczna i współzawodnictwo sportowe mają pozytywny wpływ na psychikę i dobre samopoczucie również uczestników imprez amatorskich. Sport bezpośrednio wpływa na wygląd ciała oraz kondycję Oczywiście zajęcia sportowe muszą być dostosowane odpowiednio do wieku oraz możliwości.

- Katowicka Sportowa Senioriada ma na celu przede wszystkim wszechstronną integrację oraz zachęcenie do zdrowej i bezpiecznej aktywności fizycznej. Naszym zadaniem jako miasta jest dawanie możliwości, by sportowe zajęcia były dostępne dla wszystkich. Dbamy o rozbudowę infrastruktury sportowej, ale i zajęcia dedykowane zarówno najmłodszym, jak i seniorom. Świetnym uzupełnieniem naszej oferty jest Katowicka Senioriada Sportowa, na którą już dzisiaj zapraszam – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic

MOSiR Katowice wspólnie z katowickimi basenami zachęca mieszkańców 50+ do współzawodnictwa.

- Dla naszych seniorów przygotowaliśmy zawody pływackie, turniej tenisa ziemnego i turniej tenisa stołowego. Oczywiście do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na umiejętności – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach. Przez całe wakacje staraliśmy się zaoferować jak najwięcej zajęć sportowych dostosowanych do możliwości osób starszych, a Katowicka Sportowa Senioriada jest pewnego rodzaju podsumowaniem tych aktywności. – dodaje.

Senioriada rozpoczyna się 14 sierpnia zawodami pływackimi, które będą trwały aż do 27 sierpnia, a udział w nich można wziąć w trzech katowickich basenach – Basen Brynów, Basen Zadole oraz Basen Burowiec. Żeby zostać uczestnikiem wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w obiektach. W zawodach sumują się dystanse z całego okresu. Zadaniem uczestnika jest po prostu przyjść na wybrany basen, przepłynąć dowolną długość basenów i następnie zgłosić dystans
do koordynatora zmiany. W tym przypadku najważniejsza jest częstotliwość treningów.

W ramach Senioriady w dniach 19-20 sierpnia w Ośrodku Sportowym przy ul. Szopienickiej 40 w Katowicach odbędzie się turniej tenisa ziemnego. Zapisy trwają do 16 sierpnia.

Ostatnią dyscypliną sportową towarzyszącą tegorocznej Senioriadzie jest turniej tenisa stołowego, który odbędzie się 27 sierpnia w Hali Józefowskiej (ul. Józefowska 40, Katowice). Na turniej obwiązują zapisy, które trwają do 24 sierpnia. Do udziału w turnieju zaproszone są wszystkie osoby, które chciałyby zaprezentować swoje umiejętności właśnie w tej dyscyplinie.

Finał Katowickiej Sportowej Senioriady, to wielka impreza, która odbędzie się 29 sierpnia na OS Kolejarz (ul. Alfreda 1, Katowice). Oprócz uroczystej dekoracji laureatów zawodów pływackich oraz turniejów tenisowych, odbędzie się cała masa dodatkowych atrakcji przygotowanych specjalnie dla uczestników. Będą to m.in. warsztaty aromaterapii, podstawy Ju Jitsu, slow jogging, nordic walking i warsztaty z naturalnej pielęgnacji.

Aromaterapia, czyli naturalna forma terapii zapachem wspomaga walkę ze stresem, bezsennością czy brakiem koncentracji. Seniorzy oprócz wiedzy teoretycznej o tym czym jest sama terapia, zapoznają się z rodzajami i metodami podawania olejków eterycznych, a także będą mieli możliwość wykonania własnych kompozycji. W zajęciach z Ju Jitsu prowadzący skupi się na zaprezentowaniu podstaw samoobrony, a podczas slow jogging i nordic walking będzie można zadbać o swoją motorykę. Warsztaty
z naturalnej pielęgnacji pozwolą na wykorzystanie produktów dostępnych właściwie w każdej domowej kuchni. Wykład połączony będzie z przygotowaniem kosmetyków i ich testowaniem. Zwieńczenie całego dnia atrakcji to wspólny taniec wszystkich uczestników.

Organizator w trakcie trwania imprezy zapewnia poczęstunek. Zapisy na finał Katowickiej Sportowej Senioriady trwają do 25 sierpnia.

Nowa komenda miejska policji katowice 01

Może Cię zainteresować:

Powstanie nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. W dzielnicy, gdzie bardzo się przyda

Autor: Katarzyna Pachelska

11/08/2023

Katowice 1993 rok

Może Cię zainteresować:

Jak wyglądały Katowice w 1993 roku? Miały urok... papieru ściernego. Przypominają zdjęcia fotografa ze Szwajcarii

Autor: Katarzyna Pachelska

10/08/2023

Starganiec po rewitalizacji 25

Może Cię zainteresować:

Starganiec oficjalnie otwarty. Staw z pomostami, naturalne kąpielisko, boiska do siatkówki plażowej i parking

Autor: Katarzyna Pachelska

08/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon