W „Kopalni Start-upów” zakończyła się druga szychta. Sprawdź, kto wygrał

Wagonik pełen start-upów znowu wyjechał na powierzchnię. Właśnie zakończyła się druga edycja konkursu na najlepszy katowicki start-up „Kopalnia Start-upów”. Tegoroczna edycja była drugą z zaplanowanych trzech, podczas których zgodnie z umową z mieszkańcami prezydent Katowic na lokalne start-upy przeznaczył okrągły milion złotych.

S. Rybok
Przedstawiciele zwycięskich zespołów II edycji Kopalni Start upów

Za uczestnikami proces konkursowy, podczas którego ich projekty przeszły długą drogę.

Dziesiątka najlepszych start-upów w finale

Na początku zespół ekspertów spośród 33 złożonych projektów dokonał wyboru 10 najlepiej rokujących. Projekty były oceniane pod względem potencjału biznesowego, potencjału na skalowanie, innowacyjności, dojrzałości oraz przygotowania zespołów do kolejnych etapów rozwoju. Ta dziesiątka najlepszych, przygotowując się do finału, wzięła udział w programie mentoringowym. W czasie tego programu każdy z finalistów w ramach indywidualnych sesji z praktykami miał szansę na doszlifowanie swojego pomysłu. Cały ten proces pozwolił wszystkim uczestnikom stanąć przed jury i w 5 minutowym pitch speech oraz sesji pytań i odpowiedzi przekonać jurorów, że to właśnie ich projekt zasługuje na nagrodę finansową i dalsze wsparcie w rozwoju.

– Wszystkim, którzy doszli do finału gratuluję i składam wyrazy uznania za ciężką pracę, którą musieli wykonać w czasie wszystkich etapów konkursu. Widzę, że „Kopalnia Start-upów” wzmacnia środowisko start-upowe i jest zachętą do rozwijania swoich innowacyjnych pomysłów, bo poziom przygotowania i dojrzałości projektów rośnie. Zwycięzcom gratuluję jeszcze raz i gwarantuję, poza nagrodą finansową, wsparcie Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink, które pomoże dobrze ukierunkować rozwój Waszych projektów – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Laureatami II edycji konkursu „Kopalnia Start-upów” zostały:

  1. „ECO-Factories”, czyli projekt przemysłu wysokich technologii i nanotechnologii oparty na tworzeniu proszków i filamentów do druku 3D z wykorzystaniem tytanowych odpadków po samolotach – 150 000 zł brutto, w tym dwuletni pakiet najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink,
  1. „Locatick”, czyli platforma do zintegrowanego zarządzania pracownikami terenowymi np. monterami, instalatorami etc. – 100 000 zł brutto, w tym dwuletni pakiet najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink,
  2. Platforma Edukacyjna „Little Bit Academy”, platforma edukacyjna, która ma wspomagać proces uczenia dzieci programowania i pomóc rozszerzyć działalność organizacji Little Bit Academy – 80 000 zł brutto, w tym dwuletni pakiet najmu biura w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink.

Dodatkowa nagroda dla zwycięzcy

Uczestnicy byli oceniani przez jury w składzie: Daria Domaradzka-Guzik – Prezes Fundacji Class Ladies; Magdalena Jackowska-Rejman – Prezes Zarządu TechBrainers Sp. z o.o.; Tomasz Zjawiony – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach; Janusz Michałek – Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.; Bartosz Sokoliński – Dyrektor Podprogramu Aerotropolis i Rozwój w Centralnym Porcie Komunikacyjnym; Paweł Poneta - Dyrektor Wykonawczy ds. Badań i Innowacji w Tauron Polska Energia S.A.; Marek Kubara – Prezes Zarządu Kubara Sp. z o.o., twórca marki „Dobra Kaloria”.

– Do współpracy udało nam się zaprosić wielu cenionych ekspertów. Stanowili oni o sile jury, towarzyszyli uczestnikom jako mentorzy, a także oceniali projekty pod względem potencjału. W całym zespole eksperckim pracowały 24 osoby, które wywodzą się z sieci kontaktów i instytucji współpracujących z miastem Katowice i z Miejskim Inkubatorem Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Te kontakty nie kończą się dzisiaj, a cała ich sieć pozostaje do dyspozycji laureatów i pozostałych uczestników konkursu – dodał prezydent Katowic.

Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy będzie możliwość zaprezentowania się przed międzynarodowym gronem inwestorów, innowatorów miejskich i gości Światowego Forum Miejskiego WUF11, które 26 czerwca rozpocznie się w Katowicach. Poza tym cała trójka laureatów weźmie udział w specjalnym programie akceleracyjnym przygotowanym wspólnie z UN-Habitat.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu można też znaleźć na stronie internetowe www.kopalniastartupow.katowice.eu. Warto ją śledzić, bo przed nami jeszcze trzecia edycja. Która odbędzie się w przyszłym roku.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kopalnia Start upów

Katowice po raz trzeci ruszają z wydobyciem innowacji!

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Kopalnia Start upów Katowice 2021

Finał "Kopalni Start-upów" już jutro!

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?