W ostatnim dniu Forum Ekonomicznego ruszyła rejestracja na Europejskie Forum Przyszłości

Forum Ekonomiczne w Karpaczu dobiega końca, ale w tym samym czasie rusza rejestracja na Europejskie Forum Przyszłości, które w dniach 6-8 października 2021 r. odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Forum Ekonomiczne

Przykład Forum Ekonomicznego w Karpaczu pokazuje, że po okresie niepewności wywołanej pandemią, ludzie chcą wracać do bezpośrednich spotkań. W ponad 400 panelach w Hotelu Gołębiewski uczestniczyło fizycznie łącznie ponad 4 tys. gości.

Powrót do rozmów twarzą w twarz

– Funkcjonując online bez uścisku dłoni trudniej się porozumieć i rozpocząć szczerą rozmowę. Wydaje się, że to dlatego uczestnicy 30. Forum Ekonomicznego tak licznie do nas przybyli. Po okresie niepewności wywołanej pandemią jest to powrót do tego, czego jako ludzie potrzebujemy. Bo o ile zmieniają się nasze nawyki, to sposoby budowania relacji niezależnie od szerokości geograficznej pozostają takie same – zauważa Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

Czwartek, 9 września 2021 r., był ostatnim dniem Forum Ekonomicznego, a tego dnia ruszyła rejestracja na Europejskiej Forum Przyszłości, które odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Gościć tam będzie wielu uczestników debat w Karpaczu i – jak dodał Zygmunt Berdychowski – będzie to dobry moment na podsumowanie najważniejszych zmian w 2021 roku.

Ważna współpraca Forum Ekonomicznego i Europejskiego Forum Przyszłości

Forum Ekonomiczne i Europejskie Forum Przyszłości współpracują na mocy porozumienia, które zostało zawarte niespełna miesiąc temu.

– Cieszymy się tym partnerstwem i obecnością EFP w Karpaczu. Już dzisiaj zapraszamy na Stadion Śląski, gdzie od 6 do 8 października będziemy debatować o najistotniejszych wyzwaniach cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczych współczesnego świata - podkreśla Łukasz Oprawski, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju, organizator Europejskiego Forum Przyszłości.

Rejestracja na Europejskie Forum Przyszłości ruszyła 9 września na stronie www.efp-silesia.pl. Tego dnia podjęto także decyzję o wydłużeniu do 17 września terminu zgłoszeń do konkursu dla startupów, który organizowany jest wspólnie z akceleratorem Plug and Play. W puli nagród jest 150 tys. zł, o które obecnie ubiega się już 65 projektów.

Dziesięciolecie Kolei Śląskich podczas EFP

Głównym Partnerem Europejskiego Forum Przyszłości są Koleje Śląskie, które podczas Forum będą świętowały swoje dziesięciolecie. W 2001 roku spółka ruszała z jedną linią i 17 pociągami. Codziennie, w rozkładzie jazdy wyjeżdżały 64 składy. Obecnie, każdego dnia na 15 liniach wyjeżdżają 63 pociągi – aż 515 składów w rozkładzie jazdy.

– O tym, jak długą drogę pokonaliśmy najlepiej świadczą liczby. W pierwszym roku działalności przewieźliśmy 1,8 mln pasażerów, a w przedpandemicznym 2019 roku 20,4 mln. Kapitał zakładowy spółki wzrósł w tym czasie z 15 mln zł do 140 mln zł – wylicza Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich. Po słabszym okresie pandemii, podobnie jak branża kongresowa, transport publiczny odbudowuje zaufanie swoich klientów. – Zauważamy znaczący powrót pasażerów, szczególnie po rozpoczęciu roku szkolnego – mówi Patryk Świrski.

Inicjatywa marszałka województwa śląskiego

Europejskie Forum Przyszłości to inicjatywa Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego. Jego organizatorem jest Śląski Fundusz Rozwoju – wyspecjalizowana instytucja finansowa, której celem jest zbudowanie w województwie śląskim trwałego wieloletniego systemu finansowania mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek samorządu terytorialnego. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 6-8 października na Stadionie Śląskim, który w tym roku oddał do użytku nowe centrum konferencyjne. W podstawowej wersji udział w imprezie jest bezpłatny. Rejestracja oraz informacje dotyczące agendy i prelegentów są dostępne na stronie: www.efp-silesia.pl.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon