W siedzibie śląskiej policji ślubowanie złożyło 21 nowych mundurowych. W sumie garnizon zasili 47 nowych policjantów i 7 policjantek

Ponad 20 nowych policjantów złożyło ślubowania w siedzibie śląskiej policji. W sumie garnizon Komendy Wojewódzkiej zasili 47 nowych policjantów i 7 policjantek. Z powodu pandemii część z nich złożyła ślubowania w jednostkach, do których zostali przydzieleni.

W siedzibie śląskiej policji ślubowało w piątek, 11 marca, 21 mundurowych. Ślubowanie przyjął komendant wojewódzki policji w Katowicach, nadinsp. Roman Rabsztyn. W uroczystości udział wzięli również bezpośredni przełożeni nowo przyjętych policjantów: dowódca oddziału prewencji w Katowicach insp. Rafał Stanek i zastępca dowódcy pododdziału prewencji w Bielsku-Białej nadkom. Piotr Drozdowski. Nowi policjanci ślubowali na sztandar KWP, był też trębacz policyjnej orkiestry.

Teraz przed nowymi funkcjonariuszami szkolenie podstawowe. Jak podkreślał nadinsp. Roman Rabsztyn, „służba w policji to nieustanna nauka i zdobywanie doświadczeń, bowiem stróżem prawa jest się 24 godziny na dobę, a na służbie często trzeba zostać dłużej lub zrezygnować z wolnego, gdy jest taka potrzeba”.

Dodajmy, że nowi policjanci, którzy składali ślubowanie w Katowicach, zasilą miejscowy oddział prewencji oraz Samodzielny Oddział Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Jak wyjasniają policjanci, ślubowania pozostałych mundurowych odbywają się w jednostkach, do których zostali przydzieleni z powodu epidemii koronawirusa.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nowe samochody dla śląskiej policji

10 nowych nieoznakowanych radiowozów dla śląskiej policji

Znaleziono ciało poszukiwanego żeglarza na Pogorii

Po dwóch tygodniach znaleziono ciało poszukiwanego żeglarza

Katowiczanin próbował okraść z kolegą budynek w Imielinie

Katowiczanin wpadł na gorącym uczynku

Uprowadzenie 5 letniej dziewczynki

Mężczyzna próbował porwać 5-letnią dziewczynkę z placu zabaw

Alarm bombowy zatrzymanie

"W budynku jest bomba” – katowiczanin lubi straszyć służby

35 670224

Kradli samochody i motocykle. Grupa przestępcza rozbita

Dariusz N. był nieuchwytny. Prawdopodobnie poddał się operacji plastycznej

Sąd skazał zabójcę piłkarza GKS-u na 25 lat więzienia