W siedzibie śląskiej policji ślubowanie złożyło 21 nowych mundurowych. W sumie garnizon zasili 47 nowych policjantów i 7 policjantek

Ponad 20 nowych policjantów złożyło ślubowania w siedzibie śląskiej policji. W sumie garnizon Komendy Wojewódzkiej zasili 47 nowych policjantów i 7 policjantek. Z powodu pandemii część z nich złożyła ślubowania w jednostkach, do których zostali przydzieleni.

W siedzibie śląskiej policji ślubowało w piątek, 11 marca, 21 mundurowych. Ślubowanie przyjął komendant wojewódzki policji w Katowicach, nadinsp. Roman Rabsztyn. W uroczystości udział wzięli również bezpośredni przełożeni nowo przyjętych policjantów: dowódca oddziału prewencji w Katowicach insp. Rafał Stanek i zastępca dowódcy pododdziału prewencji w Bielsku-Białej nadkom. Piotr Drozdowski. Nowi policjanci ślubowali na sztandar KWP, był też trębacz policyjnej orkiestry.

Teraz przed nowymi funkcjonariuszami szkolenie podstawowe. Jak podkreślał nadinsp. Roman Rabsztyn, „służba w policji to nieustanna nauka i zdobywanie doświadczeń, bowiem stróżem prawa jest się 24 godziny na dobę, a na służbie często trzeba zostać dłużej lub zrezygnować z wolnego, gdy jest taka potrzeba”.

Dodajmy, że nowi policjanci, którzy składali ślubowanie w Katowicach, zasilą miejscowy oddział prewencji oraz Samodzielny Oddział Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Jak wyjasniają policjanci, ślubowania pozostałych mundurowych odbywają się w jednostkach, do których zostali przydzieleni z powodu epidemii koronawirusa.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zaginiona 15-letnia Paulina Gorzawska

15-letnia dziewczyna zaginęła prawie tydzień temu

Nowe samochody śląskiej policji, kupione w 2021 r.

131 samochodów zyskała policja śląska w 2021 roku. Zobaczcie

Zatrzymanie podejrzanych o udział w grupie przestępczej

Zatrzymani gangsterzy obracający paliwami

49 671583

Pseudokibice próbowali oszukać policjantów

49 671884

Celowo potrącili policjantów samochodem. Grozi im 10 lat

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Policja rozbiła dwie grupy przestępcze

Koniec z nielegalnym hazardem. Policja rozbiła gangi