Wybuch gazu pod chodnikiem w centrum Katowic. Droga jest nieprzejezdna

Na ulicy Uniwersyteckiej w Katowicach doszło do wybuchu gazu pod chodnikiem. Na miejscu działa straż pożarna. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

W kierunku ulicy Bankowej, na ulicy Uniwersyteckiej w Katowicach pod chodnikiem wybuchł gaz. Strażacy zabezpieczyli miejsce wokół wybuchu i wygrodzili strefę bezpieczną. Działające na miejscu służby obecnie nie przewidują ewakuacji mieszkańców z pobliskich budynków. Jednak jak zaznaczył oficer prasowy KM PSP działania straży pożarnej ciągle trwają.

– Doszło do zdarzenia wybuchu gazu pod chodnikiem. Obecnie na miejscu działa 5 zastępów straży pożarnej, w tym oficer operacyjny miasta Katowice. Na ten moment zabezpieczamy teren. Wygrodzona została strefa bezpieczna. Kierujący działaniami na miejscu na razie nie przewiduje ewakuacji osób z pobliskich budynków – informuje oficer prasowy KM Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach Rafał Gruszka.

Ulica Uniwersytecka zablokowana

W związku ze zdarzeniem ulicy Uniwersytecka jest nieprzejezdna. Po zakończeniu działań strażaków na miejsce zostanie wezwane pogotowie gazowe, które zajmie się uszczelnianiem rur. Na razie nie wiadomo ile dokładnie potrwa blokada drogi. Oficer prasowy informuje, że prace związane z usunięciem zagrożenia mogą potrwać dłuższy czas.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pijany mężczyzna

Po pijaku uszkodził 12 aut w centrum Katowic

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Rowerzysta potrącony przez ciężarówkę na ul. Beskidzkiej

Rowerzysta potrącony przez ciężarówkę. Zginął na miejscu

Aresztowanie kierowcy autobusu miejskiego, Dąbrowa Górnicza

Kierowca autobusu miejskiego aresztowany

Oszuści na policjanta 1

Metoda „na policjanta” – kolejne zatrzymania w sprawie

1 370255

Serce na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach

Dachowanie auta, Olkusz

Katowicki policjant pomógł kierowcy, którego auto dachowało