Wypadek na A4 w Katowicach! Samochód dostawczy leży na boku na autostradzie. Spore zatory

Dzisiaj, w niedzielę 22 października 2023 r., po godz. 9.00 rano na autostradzie A4 w Katowicach samochód dostawczy przewrócił się na bok i tamuje wszystkie pasy autostrady. Duże korki na jezdni w kierunku Wrocławia.

Uwaga, kierowcy poruszający się autostradą A4. W Katowicach na wysokości AWF i węzła Mikołowska na drodze leży na boku przewrócony samochód dostawczy, blokując praktycznie wszystkie trzy pasy ruchu w stronę Wrocławia.

Inne samochody próbują przedostać się dalej w stronę Wrocławia, poruszając się pasem awaryjnym.

- Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym policja otrzymała 22 października 2023 r. o godz. 9:11 - relacjonuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, podkomisarz Łukasz Kloc. - Zdarzyło się to na 336 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia. Doszło do dachowania samochodu dostawczego. Na razie nie mamy informacji o osobach poszkodowanych w tym zdarzeniu - dodaje podkomisarz Kloc.

Oficer prasowy potwierdza informację o zablokowaniu przez przewrócony samochód dostawczy trzech pasów autostrady. - Ruch odbywa się pasem awaryjnym. Jest niedziela, więc ruch na autostradzie nie jest duży, więc tworzą się zatory, ale nie takie duże, jakby były w dniu powszednim. Trzeba być przygotowanym, że straż pożarna będzie musiała dokładnie posprzątać ten fragment A4, bo po takim zdarzeniu jak dachowanie zwykle jest sporo do sprzątania - dodaje Kloc.

Dziś panują trudne warunki drogowe. IMGW-PIB, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym deszczem z możliwymi burzami. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 00:00 dnia 22.10.2023 r. do godz. 20:00 dnia 22.10.2023 r. na obszarze województwa śląskiego. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 45 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 60 km/h.

Eric Clapton Spodek

Może Cię zainteresować:

Eric Clapton i zadyma w Spodku. Gitarzysta odwołał koncert w Katowicach, gdy milicja spałowała jego fanów

Autor: Marcin Zasada

21/10/2023

GKS Katowice Bordeaux

Może Cię zainteresować:

Jak GKS Katowice i Ecik Janoszka załatwili Bordeaux i Zinedine'a Zidane'a. "Ała i ała. Dotknąć go nie szło było"

Autor: Marcin Zasada

21/10/2023

Linia tramwaj grundmanna katowice 05

Może Cię zainteresować:

Katowice. Tramwajarze zaszaleli! Żółto-czarny budynek z wielkim napisem "bana" stanął przy budowanej linii tramwajowej przy ul. Grundmanna

Autor: Katarzyna Pachelska

15/10/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon