Wypadek przy budowie Lidla. Pracownika porwała woda, na miejscu było pięć zastępów straży

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę, 10 grudnia 2022 r., przy ulicy Azali w dzielnicy Podlesie w Katowicach. Na placu budowy jednego z pracowników porwała woda. Na miejscu zjawiło się pięć zastępów straży pożarnej, także z Bytomia.

Na ulicy Azalii w dzielnicy Podlesie budowany jest Lidl. Podczas prac murarskich przy kolektorze wodnym nurt porwał jednego z budowlańców. Na miejscu zjawiło się w sumie siedem zastępów zastępy straży pożarnej, między innymi z Piotrowic, Szopienic, była też Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG Bytom, a także policja i zespół ratownictwa medycznego.

Na miejsce ściągnięto specjalistyczny sprzęt – przywieziono nawet ponton. Na szczęście nie był potrzebny. Jak poinformowali nas strażacy, pracownik „sam wypłynął dwie studzienki dalej”. Lekarskie oględziny potwierdziły, że nic mu się nie stało.

Jak podaje straż pożarna:

"O godz. 15.27 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Katowicach przyjęło zgłoszenie z ul. Azalii o wypadku na placu budowy. W trakcie prac murarskich w kolektorze wodnym nurt wodny wciągnął pracownika do rury kanalizacyjnej. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów, w tym Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową z JRG Bytom oraz pracownika Wodociągów Miejskich. Działania PSP polegały na zlokalizowaniu poszkodowanego. Mężczyzna wydostał się o własnych siłach dwie studzienki kanalizacyjne dalej i został przekazany pogotowiu ratunkowemu w stanie dobrym. Następnie został przetransportowany do szpitala".

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Muzem slaskie straz pozarna

Straż pożarna na sygnale popędziła do Muzeum Śląskiego

Pozar katowice zelazna 6

Tragiczny nocny pożar w Katowicach

Pozar dachu gorniczego stanu katowice 4

Pożar dachu domu w zabudowie bliźniaczej w Katowicach

Pożar samochodu Katowice Murckowska

Pożar samochodu marki Skoda w Katowicach

Pożar Katowice

Pożar mieszkania w kamienicy w centrum Katowic

Pożar Katowice

Pożar w Katowicach. Mama z dziećmi nie mogła uciec z budynku

Budowa przy ul. Dobrowolskiego, Katowice

Katowice. Mężczyzna zmarł w kabinie żurawia budowlanego