Wyzwanie parkowanie. Za nami drugi tydzień akcji karania za złe parkowanie

Straż Miejska dzielnie walczy z „miszczami parkowania” w Katowicach. W ramach akcji "Wyzwanie parkowanie" w drugim tygodniu jej trwania funkcjonariusze przeprowadzili aż 488 interwencji.

Akcja Wyzwanie parkowanie Katowice

Niemal od zawsze było wiadomo, że w Katowicach źle parkujący kierowcy stanowią poważny problem w naszym mieście, ale dopiero akcja „Wyzwanie: parkowanie!” pokazała na jaką skalę. Jak podaje Urząd Miasta Katowice od rozpoczęcia akcji „Wyzwanie: parkowanie!”, Straż Miejska przeprowadziła łącznie 1382 interwencje, nałożyła 324 mandaty (w trakcie jest kilkadziesiąt kolejnych postępowań mandatowych), 300 pouczeń, a w 114 przypadkach zastosowano blokady koła.

Za nami drugi tydzień akcji „Wyzwanie parkowanie” Katowice

488 interwencji straży miejskiej i ponad 700 zgłoszeń „miszczów parkowania” na internetowej mapie – tak wygląda bilans drugiego tygodnia dyscyplinowania kierowców w ramach akcji „Wyzwanie: parkowanie!”.

- Kolejny tydzień dyscyplinowania kierowców za nami. Statystyki prowadzone przez Straż Miejską pokazują, że mimo trwania akcji „Wyzwanie: parkowanie!”, wielu kierowców wciąż parkuje w sposób nieprawidłowy lub nielegalny. Na mapie dostępnej pod adresem wyzwanieparkowanie.katowice.eu mamy już ponad 700 zgłoszeń, a kolejne spływają każdego dnia. Dlatego będziemy prowadzili działania dyscyplinujące tak długo, jak to będzie konieczne. Bardzo dziękuję mieszkańcom za wspieranie tej akcji, oznaczanie „miszczów parkowania” na mapie i zgłaszanie zieleńców, które są notorycznie rozjeżdżane. Wierzę, że dzięki naszym działaniom i wsparciu katowiczan, damy radę uporać się z opornymi kierowcami, którzy parkują w sposób utrudniający życie innym – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W dniach od 17 do 23 maja Straż Miejska przeprowadziła 488 interwencji związanych z akcją „Wyzwanie: parkowanie!”, w tym:

  • 145 interwencji – nie stosowanie się do znaków zakazu zatrzymania i postoju
  • 268 interwencji – nie stosowanie się do innych niż znaki drogowe ograniczeń i zakazów zatrzymania i postoju (ścieżki rowerowe, parkowanie na podjeździe do bram, na przejściach dla pieszych itp.)
  • 49 interwencji w związku z rozjeżdżaniem zieleńców
  • 4 interwencje dotyczące pojazdów porzuconych i bez tablic rejestracyjnych

Liczba interwencji z podziałem na dzielnice:

  • 236 – Śródmieście
  • 73 – Koszutka

Przypomnijmy, że od 10 maja akcja „Wyzwanie: parkowanie!” prowadzona jest na terenie całych Katowic. Rady Jednostek Pomocniczych umawiają się ze Strażą Miejską na spacer po dzielnicy, aby sporządzić mapy miejsc, gdzie najczęściej łamane są przepisy związane z parkowaniem. Właśnie te obszary zostaną objęte szczególnym nadzorem Straży Miejskiej. Jeszcze w maju odbędą się zaplanowane spacery w Śródmieściu, Giszowcu oraz na osiedlu Tysiąclecia. W planach na czerwiec są już Dąbrówka Mała i Koszutka.

Akcja „Zielone? Nie parkuję!”

Do końca maja mieszkańcy mogą zgłaszać także zieleńce, które są notorycznie rozjeżdżane przez samochody. Następnie, w każdej z 22 dzielnic, zostanie wybrane jedno miejsce, które zostanie zrewitalizowane przez Zakład Zieleni Miejskiej, przy współpracy z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów w taki sposób, by utrudnić wjazd samochodów.

fot. UM Katowice

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wyzwanie parkowanie

Straż Miejska łapie źle parkujących kierowców

Straż Miejska w Katowicach opublikowała zdjęcia "miszczów parkowania"

Straż miejska zrobiła zdjęcia miszczów parkowania. Brak słów

Maszyna do parkowania katowice

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach....

Straż Miejska Dron Fot T Kawka

Straż Miejska kontroluje kotły

07240001 MP4 06 13 25 21 Still002

„Bezpieczne Śródmieście”. Katowice zwiększają patrole

Slaska

Wyrzucił śmieci do lasu. Tego się nie spodziewał!

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!