Wyzwanie parkowanie. Za nami drugi tydzień akcji karania za złe parkowanie

Straż Miejska dzielnie walczy z „miszczami parkowania” w Katowicach. W ramach akcji "Wyzwanie parkowanie" w drugim tygodniu jej trwania funkcjonariusze przeprowadzili aż 488 interwencji.

Akcja Wyzwanie parkowanie Katowice

Niemal od zawsze było wiadomo, że w Katowicach źle parkujący kierowcy stanowią poważny problem w naszym mieście, ale dopiero akcja „Wyzwanie: parkowanie!” pokazała na jaką skalę. Jak podaje Urząd Miasta Katowice od rozpoczęcia akcji „Wyzwanie: parkowanie!”, Straż Miejska przeprowadziła łącznie 1382 interwencje, nałożyła 324 mandaty (w trakcie jest kilkadziesiąt kolejnych postępowań mandatowych), 300 pouczeń, a w 114 przypadkach zastosowano blokady koła.

Za nami drugi tydzień akcji „Wyzwanie parkowanie” Katowice

488 interwencji straży miejskiej i ponad 700 zgłoszeń „miszczów parkowania” na internetowej mapie – tak wygląda bilans drugiego tygodnia dyscyplinowania kierowców w ramach akcji „Wyzwanie: parkowanie!”.

- Kolejny tydzień dyscyplinowania kierowców za nami. Statystyki prowadzone przez Straż Miejską pokazują, że mimo trwania akcji „Wyzwanie: parkowanie!”, wielu kierowców wciąż parkuje w sposób nieprawidłowy lub nielegalny. Na mapie dostępnej pod adresem wyzwanieparkowanie.katowice.eu mamy już ponad 700 zgłoszeń, a kolejne spływają każdego dnia. Dlatego będziemy prowadzili działania dyscyplinujące tak długo, jak to będzie konieczne. Bardzo dziękuję mieszkańcom za wspieranie tej akcji, oznaczanie „miszczów parkowania” na mapie i zgłaszanie zieleńców, które są notorycznie rozjeżdżane. Wierzę, że dzięki naszym działaniom i wsparciu katowiczan, damy radę uporać się z opornymi kierowcami, którzy parkują w sposób utrudniający życie innym – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W dniach od 17 do 23 maja Straż Miejska przeprowadziła 488 interwencji związanych z akcją „Wyzwanie: parkowanie!”, w tym:

  • 145 interwencji – nie stosowanie się do znaków zakazu zatrzymania i postoju
  • 268 interwencji – nie stosowanie się do innych niż znaki drogowe ograniczeń i zakazów zatrzymania i postoju (ścieżki rowerowe, parkowanie na podjeździe do bram, na przejściach dla pieszych itp.)
  • 49 interwencji w związku z rozjeżdżaniem zieleńców
  • 4 interwencje dotyczące pojazdów porzuconych i bez tablic rejestracyjnych

Liczba interwencji z podziałem na dzielnice:

  • 236 – Śródmieście
  • 73 – Koszutka

Przypomnijmy, że od 10 maja akcja „Wyzwanie: parkowanie!” prowadzona jest na terenie całych Katowic. Rady Jednostek Pomocniczych umawiają się ze Strażą Miejską na spacer po dzielnicy, aby sporządzić mapy miejsc, gdzie najczęściej łamane są przepisy związane z parkowaniem. Właśnie te obszary zostaną objęte szczególnym nadzorem Straży Miejskiej. Jeszcze w maju odbędą się zaplanowane spacery w Śródmieściu, Giszowcu oraz na osiedlu Tysiąclecia. W planach na czerwiec są już Dąbrówka Mała i Koszutka.

Akcja „Zielone? Nie parkuję!”

Do końca maja mieszkańcy mogą zgłaszać także zieleńce, które są notorycznie rozjeżdżane przez samochody. Następnie, w każdej z 22 dzielnic, zostanie wybrane jedno miejsce, które zostanie zrewitalizowane przez Zakład Zieleni Miejskiej, przy współpracy z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów w taki sposób, by utrudnić wjazd samochodów.

fot. UM Katowice

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon