Zaciągnęła 6 kredytów i 12 pożyczek dla oszusta, którego poznała na portalu randkowym. Straciła 120 tys. zł

Pixabay
Oszustwo (zdjęcie ilustracyjne)

Dużą łatwowiernością wykazała się kobieta z Katowic, która dla poznanego na portalu randkowym mężczyzny zaciągnęła kredyty i pożyczki. W sumie straciła 120 tys. zł. A to jeszcze nie koniec tej historii.

Katowiccy policjanci zatrzymali dwóch oszustów, którzy oszukali dwie osoby na łaczną kwotę prawie 216 tys. złotych. 

Kobieta z Katowic oszukana przez mężczyznę poznanego na portalu randkowym

Jedna z nich, kobieta, mieszkanka Katowic, poznała 28-letniego oszusta na jednym z portali randkowych. Mężczyzna kilka razy spotkał się z kobietą, utrzymywał z nią również kontakt za pośrednictwem jednego z komunikatorów. Tak umiejętnie prowadził rozmowy, że po pewnym czasie poprosił 29-latkę o pożyczenie drobnych sum pieniędzy pod pretekstem inwestycji w zakup telefonów komórkowych i złota. 

Mężczyzna był bardzo sprytny, w krótkim czasie zwracał pieniądze, ale ciągle prosił o nowe pożyczki na coraz większe kwoty. Po pewnym czasie przestał oddawać pieniądze. W czasie trwania znajomości kobieta przekazywała pieniądze kodami Blik i przelewami bankowymi. Zaciągnęła również 6 kredytów i 12 pożyczek. 

Kiedy nie mogła już zaciągnąć kolejnego kredytu, poprosiła członków swojej rodziny o zawarcie umów abonamentowych na zakup 4 markowych telefonów komórkowych, które przekazała jednemu ze znajomych oszusta. 

Kiedy mężczyzna nie oddał pieniędzy, kobieta złożyła zawiadomienie na policji. Okazało się, że mężczyzna oszukał kobietę na kwotę w sumie prawie 120 tys. złotych. W wyniku podjętych przez katowickich policjantów działań 28-letni mieszkaniec Katowic został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut oszustwa.

To jednak nie koniec tej historii.

Kolejne oszustwo 28-latka

W czasie policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie już wiele tego typu przestępstw. Na terenie całej Polski toczą się przeciwko niemu podobne postępowania. 

Okazało się również, że 21-letni kolega oszusta, który od pokrzywdzonej odebrał telefony, wcześniej wspólnie z podejrzanym dopuścił się oszustwa na terenie Krakowa. 21-latek pożyczył od znajomego z pracy prawie 58 tys. złotych. Zwlekał jednak ze spłatą pożyczki. Wtedy do pokrzywdzonego zgłosił się 28-latek i poinformował go, że również padł ofiara oszusta. Zaproponował, że razem złożą pozew do sądu w sprawie odzyskania pożyczonych pieniędzy. Twierdził jednak, że potrzebuje pieniędzy na opłacenie adwokata. W ten sposób wyłudził od 21-latka prawie 38 tys. złotych. Tą sprawą również zajmują się policjanci katowickiej komendy. Mężczyzna również został zatrzymany.

Na czas trwania postępowania podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Dwa razy w tygodniu muszą się zgłaszać w policyjnym komisariacie. Za oszustwa grozi im kara do 8 lat więzienia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kontrola drogowa (zdjęcie ilustracyjne)

2500 zł mandatu dla rowerzystów. Coraz więcej takich kar

Mężczyzna podejrzany o kradzież perfum z Galerii Katowickiej

Ukradł perfumy ze sklepu w Galerii Katowickiej. Poznajesz?

Mężczyzna podejrzany o kradzież smartwatcha ze sklepu w Galerii Katowickiej

Ukradł smartwatcha w Galerii Katowickiej. Poznajesz go?

18-latek próbował popełnić samobójstwo, Katowice os. Witosa

Strzelił sobie w głowę. Przed oczami miał cmentarz

Zatrzymanie osób podejrzanych o sutenerstwo

Zarabiali na cudzej prostytucji. 5 osób zatrzymano

Rozpoznajesz

Rozpoznajesz zmarłego mężczyznę? Policja prosi o pomoc

Telefon

Stare numery policji przestaną działać