Zaczyna się budowa sieci kanalizacyjnej w ulicy Panewnickiej. Będzie wahadłowy ruch. Spodziewajcie się korków

Po Świętach Wielkanocnych można się spodziewać znacznych utrudnień na fragmencie głównej ulicy prowadzącej z Ligoty do Panewnik, czyli ul. Panewnickiej. Zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Katowickie Inwestycje informują, że po Świętach Wielkanocnych rozpoczną się roboty związane z budową sieci kanalizacyjnej w ulicy Panewnickiej.

Prace będą prowadzone etapowo w pasie jezdni na odcinku od posesji przy ulicy Panewnickiej 132 do posesji przy ulicy Panewnickiej 96:

  • roboty rozpoczną się od skrzyżowania ulic Panewnickiej i Braci Wieczorków
  • na czas prowadzenia robót zmieniona zostanie organizacja ruchu
  • ruch w tym rejonie będzie prowadzony w sposób ciągły jednym pasem jezdni poprzez wprowadzenie tymczasowego pionowego oznakowania oraz sygnalizacji świetlnej

Realizacja tego etapu prac planowana jest w okresie od 11 kwietnia do końca lipca 2023 r. w godzinach od 7:00 do 18:00.

- Z powodu realizacji prac mogą wystąpić utrudnienia, za które przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - dodają urzędnicy z Katowickich Inwestycji.

Trzeba się spodziewać dużych utrudnień, bo akurat ten odcinek Panewnickiej, czyli od świateł przy skrzyżowaniu Medyków/Kijowskiej często jest zakorkowany, zwłaszcza w godzinach szczytu.

.Zadanie jest częścią Projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w mieście Katowice - Etap III”, dofinansowanego z Funduszu Spójności w ramach POIŚ 2014-2020.

Podobna inwestycja rozpocznie się również po świętach w dzielnicy Piotrowice - w ulicy Polarnej. Prace w ul. Polarnej prowadzone będą od wysokości posesji nr 18 w kierunku ul. Armii Krajowej. Na czas prowadzenia robót zmieniona zostanie organizacja ruchu, która będzie polegać na odcinkowym zwężeniu jednego pasa jezdni oraz chodnika. Prognozowany termin zakończenia robót przypada na początek III kwartału 2023 r.

Parking automatyczny katowice 2

Może Cię zainteresować:

Budowa automatycznych parkingów na Tylnej Mariackiej zakończona. Zaparkujemy tam dopiero w wakacje

Autor: Katarzyna Pachelska

02/04/2023

GCZD blok operacyjny 22

Może Cię zainteresować:

Poczta pneumatyczna w szpitalu dziecięcym w Ligocie i modernizacja bloku operacyjnego. Placówka dostała 20 mln z Unii Europejskiej

Autor: Katarzyna Pachelska

03/04/2023

Koszykowa Katowice droga 4

Może Cię zainteresować:

Nowa droga powstanie w Katowicach. Będzie się łączyć z główną arterią dzielnicy tuż przy nowym kościele

Autor: Katarzyna Pachelska

13/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon