Zamiast zarobić na sprzedaży ubrań, straciła 3 tys. zł. Policjanci szukają oszusta

Katowiccy policjanci poszukują mężczyzny, który oszukał kobietę i wypłacił z jej konta 3 tysiące złotych. Czy wiesz, kim jest oszust?

Śląska Policja
Mężczyzna podejrzewany o kradzież

Kryminalni z VII komisariatu w Katowicach (na osiedlu Tysiąclecia) prowadzą sprawę oszustwa metodą na „Blik”, do której doszło 19 września 2021 roku w Katowicach.

Podejrzewany mężczyzna, którego wizerunek zarejestrował monitoring, nawiązał kontakt z kobietą, która wystawiła ubrania na sprzedaż na jednej z aukcji internetowych. Chciał niby "potwierdzić transakcję". Wykorzystując możliwość płatności Blikiem, wysłał kobiecie link w celu pobrania przez nią zapłaty.

Efekt był taki, że kobieta nie tylko nie zobaczyła pieniędzy za towar, który sprzedawała, ale z jej konta bankowego została skradziona kwota 3 tysięcy złotych. Kobieta padła ofiarą oszusta.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanego lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z VII komisariatu pod nr telefonu 47 85 139 00 lub pod adresem e-mail: kp7@katowice.ka.policja.gov.pl

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon