Zbiórka na zestawy malarskie dla dzieci z domów dziecka w Katowicach. Warto się dorzucić

Fundacja Art-Fund organizuje zbiórkę na zestawy malarskie dla dzieci z domów dziecka w Katowicach. "Pragniemy aby dzieci miały możliwość obcowanie ze sztuką, dzięki której rozwiną swoją wyobraźnię, kreatywność, a nawet obudzą w sobie i poznają nowe pasje".

Pixabay
Dziecko maluje (zdjęcie ilustracyjne)

"ŚWIĄTECZNA PACZKA - pomóż nam ufundować zestawy malarskie dla dzieci z domów dziecka w Katowicach" to tytuł zbiórki, jaką zorganizowała Fundacja Art-Fund. Link do zbiórki: zrzutka.pl

- Dobrze wiemy, że sztuka nie tylko rozwija naszą kreatywność i wyobraźnię, ale również pozwala wyrazić siebie. Jest doskonałą formą przekazywania emocji co w przypadku dzieci i młodzieży jest niezwykle ważne. Tworzenie własnej sztuki to doskonały sposób na wyciszenie jak również kreatywne spędzanie czasu co jest świetną odskocznią od cyfrowego świata, w którym dzieci i młodzież niestety zatracają się całkowicie. Być może nasza inicjatywa zapoczątkuje zamiłowanie do świata sztuki i kultury - mówi Marta Korfel, specjalista ds. promocji sztuki z Fundacji Art-Fund.

"Pragniemy, aby była ona powszechna i dostępna dla wszystkich, również dla dzieci, które nie mają możliwości na co dzień uczęszczać na warsztaty artystyczne" - pisze Fundacja.


Art-Fund zajmuje się promowaniem artystów i sztuki w życiu codziennym, jak i biznesie. Fundacja została założona w Sosnowcu przez miłośników sztuki, którzy na co dzień łączą swoją pasję z pracą zawodową.

- Naszą inicjatywą jest to, aby sztuka była dla ludzi i bliżej ludzi - mówią organizatorzy zbiórki. - Dlatego w tym przedświątecznym czasie chcemy wyjść z inicjatywą zorganizowania zbiórki na cele dobroczynne. Z zebranych środków od naszych darczyńców pragniemy ufundować zestawy malarskie dla dzieci z domów dziecka w Katowicach. Po zakończonej akcji, wybierzemy konkretne placówki z Katowic, które otrzymają od nas prezenty ze zbiórki .Dzięki takiej akcji, pragniemy aby dzieci miały możliwość obcowanie ze sztuką, dzięki której rozwiną swoją wyobraźnię, kreatywność, a nawet obudzą w sobie i poznają nowe pasje .Wiemy z jakimi trudnościami na co dzień stykają się dzieci w domach dziecka, dlatego w te święta chcemy aby na ich buziach zagościło więcej uśmiechu - dodają.

Z pieniędzy zebranych dzięki zrzutce, zostanie kupiony sprzęt malarski, farby, sztalugi i płótna dla dzieci z domów dziecka w Katowicach.

Filia nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Katowickie biblioteki to nie tylko wypożyczalnie książek. Są jak minidomy kultury. Zobaczcie siedem z nich

Autor: Katarzyna Pachelska

30/11/2022

Kozaczki bistro Katowice 9

Może Cię zainteresować:

Bistro ukraińskie Kozaczki otwiera się 1 grudnia w Katowicach. W menu m.in. barszcz, pielmieni, kotlet po kijowsku, czebureki

Autor: Katarzyna Pachelska

01/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon