Zderzenie dwóch tramwajów przy Galerii Katowickiej. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala

Przy Galerii Katowickiej dzisiaj, 24 stycznia 2022 r., zderzyły się dwa tramwaje. Pojazd linii nr 19 stał na przystanku, gdy w jego w tył wjechał drugi - linii nr 7. Dwóch pasażerów oraz motorniczy zostali przewiezieni do szpitala. Prawdopodobną przyczyną jest zasłabnięcie motorniczego.

AKTUALIZACJA, godz. 13.15

Ruch tramwajów na trasie Katowice Plac Wolności - Katowice Rynek wznowiony. Tramwaje wracają na stałe trasy, jednak nadal mogą występować opóźnienia w kursowaniu.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Na ulicy 3 Maja, tuż obok Galerii Katowickiej doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Jak wynika z relacji świadków, tramwaj linii nr 19 stał na przystanku, podczas gdy drugi, nr 7, jadący z tyłu nie wyhamował i uderzył w jego tył. Tramwaj został przesunięty o dwa metry. Do szpitala zespół medyczny przetransportował motorniczego oraz dwóch pasażerów. Ich stan zdrowia jest dobry.

- Dwóch motorniczych zostało przebadanych pod kątem obecności alkoholu we krwi. Badanie wykazało, że w chwili wypadku byli trzeźwi - wyjaśnia podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Motorniczy linii nr 7 prawdopodobnie zasłabł

Prawdopodobną przyczyną wypadku jest zasłabnięcie motorniczego. Agnieszka Żyłka dodaje, że pomimo wykazanej trzeźwości, motorniczym została pobrana krew, by zbadać ją pod kątem obecności substancji psychoaktywnych.

Ruch tramwajów na odcinku przy Galerii Katowickiej został wstrzymany. Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz katowicka policja.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon