Zderzenie czterech pojazdów na skrzyżowaniu ul. Mikołowskiej. Sprawca zgłosił się na komisariat

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Mikołowskiej i Kozielskiej w Katowicach. Nieznany pojazd typu kombi uderzył w mercedesa, ten wjechał w bok samochodu marki Toyota, która zderzyła się czołowo z autobusem miejskim. Kierowca początkowo zbiegł z miejsca zdarzenia, a kilka godzin później zgłosił się na komisariat policji.

Informacje Drogowe Śląsk i Okolice
Zderzenie czterech pojazdów na skrzyżowaniu ul. Mikołowskiej

Zderzenie czterech pojazdów na skrzyżowaniu ul. Mikołowskiej

We wtorek, 28 marca po godzinie 6.00 na skrzyżowaniu ulic Mikołowskiej, Kozielskiej i Kopernika doszło do zderzenia się ze sobą czterech pojazdów. Jak informuje rzeczniczka prasowa katowickiej komendy policji, autobus linii nr 11 oraz samochód marki Toyota stali na światłach jadąc z centrum w stronę Akademii Wychowania Fizycznego.

- Ze strony AWFu w stronę centrum Katowic jechał samochód marki Mercedes, wówczas nieznany pojazd typu kombi wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając z ulicy Kozielskiej w Mikołowską i uderzył w bok mercedesa, którzy wjechał w bok toyoty, a ta czołowo zderzyła się z autobusem - informuje Agnieszka Żyłka, rzeczniczka prasowa katowickiej policji.

Wiadomo, że 59-letni kierowca toyoty, 48-letnia kierująca mercedesem oraz 56-letni kierowca autobusu w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Żaden z kierowców, ani pasażerów nie odnieśli obrażeń. Czynności na miejscu prowadziła komenda policji w Katowicach, która zabezpieczyła miejski monitoring. Nagranie zostanie wykorzystane do poszukiwań kierowcy samochodu typu kombi, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

AKTUALIZACJA 14:00, 28.03.2023 R.

Jak poinformowała Agnieszka Żyłka, kierujący samochodem audi typu kombi, który doprowadził do zdarzenia, zgłosił się na komisariat policji w Katowicach. 71-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł oraz został zobowiązany do pokrycia szkód.

Wypadek Katowice Podlesianka

Może Cię zainteresować:

Artur Rojek autem staranował ogrodzenie i wjechał na boisko piłkarskie w Katowicach. Okazało się, że pomylił biegi

Autor: Katarzyna Pachelska

18/03/2023

Wypadek trasa 3

Może Cię zainteresować:

Poważny wypadek TiR-a na trasie S1. Kierowca zabrany helikopterem LPR do szpitala

Autor: Katarzyna Pachelska

06/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon