Zespół Dżem i orkiestra symfoniczna razem w Spodku. Są jeszcze ostatnie bilety na koncert 23 października

Zapowiada się, że katowicki koncert grupy Dżem z udziałem orkiestry “Le Quattro Stagioni” wysłucha komplet publiczności. W sprzedaży pozostały ostatnie bilety na wydarzenie. Zespół zawita do Spodka już 23 października 2022 roku.

FB Dżem
Zespół Dżem

Podczas koncertu Dżemu w katowickim Spodku usłyszymy największe przeboje zespołu takie jak "Wehikuł czasu", "Whisky", "Czerwony jak cegła" czy "Sen o Victorii".

- Muzycy Dżemu to giganci rocka i bluesa. W połączeniu z orkiestrą symfoniczną tworzymy niepowtarzalne brzmienia i pełen muzyczny profesjonalizm. To wielka radość należeć do tak zacnego towarzystwa - mówi Tadeusz Żmijewski, dyrygent Orkiestry Symfonicznej „Le Quattro Stagioni”. - Na pewno powrócą wspomnienia z nagrań płyty „Dżem Symfonicznie” w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Wtedy odbyły się dwa koncerty, które zostały zarejestrowane audio i video. Z tego materiału powstało doskonałe wydawnictwo, które po roku od nagrania zostało nagrodzone „Złotą Płytą”. Orkiestra „Le Quattro Stagioni” jest jedną z bardzo niewielu w Polsce nagrodzoną tym wielkim wyróżnieniem - dodaje Żmijewski.

Organizatorem koncertu jest Wagart, a Współgospodarzem Wydarzenia Miasto Katowice.

Koncert zespołu Dżem i orkiestry “Le Quattro Stagioni”
Niedziela, 23 października 2022, godz. 18.30
Spodek, Katowice
bilety: od 130 zł na sklep.ebilet.pl

Orkiestra “Le Quattro Stagioni” została założona w grudniu 2000 roku przez dyrygenta i skrzypka, menedżera kultury Tadeusza Żmijewskiego. Na scenie pojawi się 42 uzdolnionych muzyków, w tym gościnnie artyści pochodzący z Ukrainy.
Przez dziesięć lat Orkiestra wyrobiła sobie swój własny styl i piękne symfoniczne i kameralne brzmienie. Czuje się świetnie w programie typowo symfonicznym, operowym, musicalowo-operetkowym, rozrywkowym ale również w kameralnych, barokowych brzmieniach.
W listopadzie 2014 r. Orkiestra wraz z dyrygentem otrzymała „Złotą Płytę” za wydawnictwo „Dżem Symfonicznie”

Dżem to legendarny zespół muzyczny wykonujący muzykę rockowo-bluesową z elementami folka, reggae i hard rocka. W ciągu 50 lat swojej obecności na muzycznej scenie i w świadomości trzech pokoleń odbiorców i fanów, zespół wydał ponad 30 płyt studyjnych i koncertowych, z których wiele uzyskało status złotych, platynowych i wielokrotnie platynowych.
Obecny skład zespołu to:

  • Maciek Balcar,
  • Janusz Borzucki,
  • Adam Otręba,
  • Beno Otręba,
  • Jurek Styczyński,
  • Zbyszek Szczerbiński.
Pomnik Powstańców Śląskich, Katowice

Może Cię zainteresować:

Katowice bez Spodka? Trudno sobie to wyobrazić, łatwiej zobaczyć na starych zdjęciach

Autor: Katarzyna Pachelska

01/01/2023

Rahim i Fokus

Może Cię zainteresować:

Paktofonika wraca do Spodka. Razem z nią inne legendy polskiego hip-hopu

Autor: Patryk Osadnik

03/10/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon